Dekreediraha ja emapalga erinevus?

  • Liivily
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 5 kuud tagasi #51727 lisas Liivily
Erinevad allikad annavad nende kahe sissetuleku kohta erinevaid vastuseid ja tekkinud väike segadus.
1) Kui jään dekreeti 1. veebr 2015, kas siis arvestatakse tuludeks vaid 2014. aasta sissetulekud või hakatakse arvestama 1. veebr 2014 kuni 31. jaanuarini 2015?
2) Mida loetakse tuludeks peale reaalselt laekunud palga- kas sinna hulka käivad ka saadud töövõimetushüvitis, igakuine peretoetus, rasedusaegne hambaravihüvitis, tulumaksutagastus?
3) Kas olen õigesti aru saanud, et emapalka hakatakse maksma peale dekreetpuhkuse lõppu, st minu puhul, kes ma jään dekreeti 1. veebr 2015, alles 21. juuni 2015 ja sellest alates 435 päeva?
4)Kas ja milline erinevus on dekreediraha ja emapalga väljaarvestamise vahel?
5) Kui soovin puhkuse välja võtta peale vanemapuhkuse lõppu, mille alusel arvestatakse minu puhkuserahasid - kas lapsepuhkusele eelnenud (viimase) palga või hiljem saadud dekreedi ja emapalgarahade alusel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 5 kuud tagasi #51728 lisas imelik
Vastas imelik teemas Dekreediraha ja emapalga erinevus?
Kui loed õigeid allikaid siis peaks segadus kaduma.
Sünnitushüvitis
www.haigekassa.ee/et/inimesele/rahalised...ised/sunnitushuvitis
Va nemahüvitis
www.sotsiaalkindlustusamet.ee/vanemahuvitis/

1) Mõlema hüvitise puhul aluseks 2014 aastal väljamakstud sotsiaalmaksuga maksustatud tulud. Näed summat oma e-maksuametis TSD koondandmed.
2) Ei lähe ükski neist loetletutest arvesse(palk läheb).
3) Jah.
4) Loe linke.
Sünnitushüvitis makstakse 140 päeva eest korraga ja tulumaks 20% peetakse kinni kogu summalt.
Vanemahüvitist makstakse üks kord kuus ja saab kasutada ka tulumaksuvaba 154€ kuus kui avaldusele teed vasta märke.
5)Ei. Aluseks töölepingus kokkulepitud töötasu mis vajadusel indekseeritakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.