Töötasude määramine lisatasu käskkirjaga ja käskirja muutmine ilma poolte kokkuleppeta.

  • Reff
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 4 kuud tagasi #51762 lisas Reff
Tere,
Asutuses kus töötan makstakse palgad välja põhipalga ja tükitöö alusel. Põhipalk on kindlaks määratud 290 bruto kuus, millele lisandub siis lisatasu käskkirjas määratud tariifide järgi tükitöö lisatasu. Sooviks teada kas on õige maksta töötajale palka lisatasu käskkirjas määratud tariifide alusel. Minu teada peaks lisatasu olema kindel summa nn preemia ja tükitöö tariifid peaksid olema põhitasu sees. Palka kannavad nad ühe kandega ja palgalehel on märgitud põhitasu ja lisatasu. Lisaks sooviks teada kas ettevõtel on õigus muuta lisatasu käskkirjas olevaid tariife ühepoolselt. Nimelt eelmine käskkiri oli kehtiv aasta aega, pärast seda tegid nad uue käskkirja milles olid madalamad tariifid, ma ei nõustunud selle käskkirjaga, kuid tööandja vähendas mu palka öeldes, et minu nõusolekut sellele vaja ei ole vaid oli oluline, et ma tutvuksin sellega. Töölepingus on kirjas, et töötasule võib lisanduda lisatasu vastavalt ettevõte poolt kehtestatud käskkirjale. Palgavahe eelmise käskirjaga on kuni 300 eurot vastavalt tulemustele.Mida rohkem teed seda rohkem kaotad. Samuti on lisatasu käskirjas ka vigadele määratud trahvi summad mis muudeti suuremaks. Kaastöötajad olid palgavähendamisega nõus juba eelmine aasta kuna väidetavalt pidi see olema lühiajaline nn 3 kuud, pärast seda see jäigi selliseks. Mina esimese ega ühegi käskkirja muutmisega ei nõustunud ja aasta lõpuni mu palka ei vähendatud kuna mul oli kehtiv käskkiri.. Vaatamata sellele, et mu palga tariife ei vähendatud, suurendati trahvide summat mis erinesid minu käskkirjas olevate summadega ja seda ligi pool aastat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • :(
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 4 kuud tagasi #51763 lisas :(
Kõik on õige. Töötasu tariife võibki ettevõte käskkirja või muu dokumendiga kehtestada. Oluline on, et töötajale on neid tutvustatud. Töötaja nõusolekut tõesti pole vaja. Seadus nõuab ainult, et töötasu ei tohi jääda alla kehtestatud miinimumi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.