Lapsehoolduspuhkus ja teine töökoht

  • Mare
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 1 Kuu tagasi #51844 lisas Mare
Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel. On võimalus asuda tööle teise asutusse. Praeguses töökohas oodatakse mind tagasi ja pakuti välja lahendus, et ma ei lõpetaks lapsehoolduspuhkust ja prooviksin uues kohas ning kui ei meeldi, siis tuleksin nende juurde tagasi. Kas ma rikun seoses sellega mingit seadust? Kas ma saan töötada täiskoormusega ja tavalise töövõtulepinguga kahes kohas korraga? Kuidas arvestatakse puhkust? jne Kas ma tekitan seoses sellega endale rahalist kahju?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 1 Kuu tagasi #51845 lisas imelik
Ei riku midagi, sest ei ole keelatud mitmes kohas töötamine ja mitme lepingu omamine.
Pead silmas ikka vast tavalist töölepingut (mitte VÕS töövõtulepingut) uue tööandjaga? Kui jah siis saate töötada ka täiskohaga seda enam, et esimesest olete ju LHP-l järelikult esimene ei seda teist.
Puhkust jne. arvestatakse kõigi töölepingutega ikka ühtemoodi, abiks TLS.
Kui te enam vanemahüvitist ei saa siis ei teki ka rahalist kahju. Kui saate siis olenevalt töötasu suurusest võidakse vanemahüvitist vähendada.
Aga hiljemalt lapse 3-aastakseks saamisel peate siis otsustama kumba tööandjat eelistate, sest arvatavasti mõlema tööandja juures üheaegselt te täiskohaga töötaja ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mare
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 1 Kuu tagasi #51847 lisas Mare
Tänud! Lisaküsimus - kuidas on tulumaksuvaba miinimuiga? Uues kohas asun tööle tavalise lepinguga. P.S. Vanemahüvitist enam ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 1 Kuu tagasi #51849 lisas imelik
Kui kirjutate mvt avalduse siis saab uus tööandja ka seda rakendada, tähtis on, et mitmes kohas korraga ei tohi avaldus olla aga kuna esimeses kohas te hetkel tasu ei saa siis võib avaldus olla uues kohas. Kui kunagi naasete vana tööandja juurde siis jälgige, et ta ei rakendaks mvt tagasiulatuvate kuude eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.