tükitöö hindades kokkuleppimine

  • mustang
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 10 kuud tagasi #51938 lisas mustang
ma töötan plastiku tehases, kus valmistan käsitööna erinevaid detaile. küsimus on selline, et kas ja kuidas seadus sätestab uuele detailile hinna määramist, kuna igat detaili ei saa ju töölepingusse sisse kirjutada.Meil võetakse hinnad justkui laest ja konkreetselt puudub igasugune hinnang töömahukusele ning sellega seoses on tüki hind nagu loterii. Kas mul on õigus vaidlustada hinda ja nõuda läbipaistvust hinna kujunemisel, mis minu hinnangul saab sõltuda ainult töökoormusest,mitte materjali kulust, või lisandväärtusest firma jaoks

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 10 kuud tagasi #51939 lisas imelik
Vastas imelik teemas tükitöö hindades kokkuleppimine
Tööandja määrata on tükihinnad jms, neid ei pea ja ei saagi TL kirjutada selleks peab olema ettevõtte sisene dokument millele on TL-s viidatud ja töötajale ka tutvustatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mustang
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 7 kuud tagasi #52004 lisas mustang
Vastas mustang teemas tükitöö hindades kokkuleppimine
minu küsimus ikka lähtub sellest, et TLseadus minu hinnangul ikkagi näeb ette palga kokkuleppimist, tunnipalk ju lepitakse osapoolte vahel kokku, tööandia ei saa lihtsalt lambist seda alandada lähtuvalt seadusele, aga kuidas saab siis tükitöö olla kuidagi tööandja poolt määratud, ma saan ikka aru, et seadus näeb siin samamoodi, et hinded lepitakse osapoolte poolt kooku

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 7 kuud tagasi #52005 lisas imelik
Vastas imelik teemas tükitöö hindades kokkuleppimine
Töötasu lepitakse jah TL-s kokku aga millest see töötasu koosneb teate vaid teie, tööle asudes pidite ju saama tutvuda ka dokumendiga kus tükihind jms. lahti kirjutatud nii, et töötaja neist ka üheselt aru saab. Kui midagi uut lisandub mida pole kokku lepitud tuleb seda eraldi teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mustang
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 7 kuud tagasi #52012 lisas mustang
Vastas mustang teemas tükitöö hindades kokkuleppimine
aitähh, imelik, et sa viitsid minuga siin arutleda.ma ei tea sinu tausta, oled sa jurist või pakud huupi, aga jah, mina ei suutnud TLseadusest välja lugeda tükitöö kohta mingeid regulatsioone, ainuke asi, vist paragrahv 32, et töötajast mitte sõltuvatest asjaoludest töömahu vähendamisel tuleb maksta keskmist palka, ja seda ka sellisel juhul, kui lepingus on kirjas mingisugune miinimum tasu.Ma nimelt olen nö. tööliste eestkõneleja isik ja tahan ennast natuke harida, et oleks natuke seaduse jõudu ka minu poolel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.