Töö jätkamine peale töölepingu lõpetamist..

  • admin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 9 kuud tagasi #51966 lisas admin
Kui inimene on avaldusega teatanud soovi töölepingu lõpetamisest tööandjat, siis kas ta peab tegema uue lepingu kui ikkagi jätkab oma tööd selles töökohas ? (Raamatupidaja registeeris töölepingu lõpetamise avalduse ära.)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 9 kuud tagasi #51967 lisas imelik
TL ülesütlemisavaldust saab tagasi võtta või tühistada vaid teise poole kokkuleppel.
Kui töösuhe on lõppenud ja ka TÖR-s lõpetatud siis loomulikult töö uuesti jätkumisel tuleb sõlmida uus kokkulepe (leping).
Nii, et mis teil sa ikka toimub või toimus?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • admin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 9 kuud tagasi #51970 lisas admin
Andsin teada, et soovin lõpparvet ning tegin vastava avalduse. Kuid hiljem juhataja ütles, et võiksin ikkagi vähemalt uue aastani tööle jääda.

Seega mõtlesin veidi ning olin nõus kuna tegime paar suulist kokkulepet. Kuid siis ta ütles, et peaksin tegema uue avalduse kuna raamatupidaja lahkumisavalduse ära registeerunud. Mingi, et soovin tühistada oma lahkumisavalduse ning soovin jätkata oma lepingut.

Kuid seda ma pole siiani teinud ning olen edasi tööd teinud, peale kuupäeva mille määrasin viimaseks.

Lihtsalt nüüd tahaks teada kas pean tegema sellise avalduse või ei. Sest äkki tahab hoopis midagi jamada kuna lahkumisavalduses mainisin ära ka, et soovin lõpparvega oma 2 aasta jagu saamata puhkuserahasi. Tean, et on erinevad lepingud ja asjad ning paljudel asjadel puhkusepäevi ei maksta. Äkki nüüd kui teha uuesti avaldus, siis tehakse mingi töövõtu leping ja kõik need puhkusepäevad lähevad 0 ja jään neist ilma. Lihtsalt kahtlane eelaimdus...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 9 kuud tagasi #51971 lisas imelik
Vaata oma e-maksuametist oma töötamise staatust mis seal on kas tööleping on lõpetatud jne. siis saab edasi arutleda.

Juhend www.emta.ee/index.php?id=35620
8.Töötamise registrisse sisenemine tööd tegeva isikuna

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • admin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 9 kuud tagasi #51974 lisas admin
No seal näitab, et on kehtiv.

Seega valetas selle kohta, et lahkumisavaldus registeeriti ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 9 kuud tagasi #51975 lisas imelik
Ajage see asi ikka korda nt. nii, et poolte kokkuleppel on lahkumisavaldus tühistatud.
Ja kasutamata puhkusest veel nii palju, et 2014a eest teenitud puhkusepäevad aeguvad 01.01.2016. Veel varasemad on juba aegunud. Nii, et kui te sel aastal ei puhka ja 2016a alguses esitate uuesti lahkumisavalduse siis saada puhkusehüvitist vaid 2015a eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • admin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 8 kuud tagasi #51981 lisas admin
Nii, dilemma läheb edasi.
Nüüdsest ta ähvardab pidevalt palgast maha võtta pidevalt puudujääke mis teiste poolt tehtud ning mind ennast pole tööl olnudki. (Tegemist on baariga)

Kas selleks ei pea olema mingisugune varavastutuse leping, et nõuda selliseid asju ?

Ja kas töökohustusi võib nii juurde panna, et ma ise midagi nendest ei tea ? Keegi midagi teada ei anna..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • admin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 8 kuud tagasi #51982 lisas admin
Ning kas minu kohustus saab üldse olla teiste töötajatele asendajate otsimine, kui keegi töölt puudub või on haige. Kas ma pean siis otsima nende asemele uued töötajad (Valvur ja saalitüdruk) või kui ei otsi siis nende tööd tegema, kuigi mul oma töö ???

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • admin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 8 kuud tagasi #51983 lisas admin
Ning kui on töötaja kohustused ja töö ülesanded kas need ei tule tööandja poolt töötajale tutvustada ja seejärel kinnitada allkirjaga ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 8 kuud tagasi #51986 lisas imelik
Kui ei ole sõlmitud eraldi "Varalise vastutuse kokkulepet" siis ei saa niisama midagi palgast maha võtta, süü peab olema tõendatud või töötaja peab olema miskit rikkunud.

Töökohustused lepitakse kokku töölepingus pikemalt ametijuhandis mis on lepingu lahutamatu lisa.

Asendajate otsimine on tööandja rida kui just ametijuhend teile seda kohustust ei pane.

Kõik töökohustuse muudatused on TL muutmine mida saab teha vaid poolte kokkuleppel ja loogiliselt tehakse siis ka TL lisa.

Alati võite TI juristiga ühendust võtta ka tel. teel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.