lapehoidjale tasumine

  • lapse ema
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17854 lisas lapse ema
lapehoidjale tasumine lisas lapse ema
Palkasin lapsehoidja ning sai kokku lepitud, et maksan talle 25kr/h iga tööl oldud tunni eest. Olin lapsega 2 nädalat haiglas ning nüüd nõuab lapsehoidja minult ka nende päevade eest raha, kuna ma polevat suutnud teda tööga kindlustada ja ähvardab kohtuga. Asi iseenesest on naeruväärne, kuid sooviksin põhimõttelist infot selle kohta, kas lapsehoidjale olen justkui tööandja või on meievahelisel kokkuleppel juriidiliselt mõni muu vorm.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ka ema
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17860 lisas ka ema
Vastas ka ema teemas lapehoidjale tasumine
Kas sul on lapsehoidjaga tehtud leping mille alusel talle maksad? Kui on leping, siis tuleb sellest lähtuda. Kui on suuline kokkulepe ja te pole seda sõlmides kokku leppinud nt puhkuseraha maksmist ja seda, mitu päeva või tundi nädalas ta tööd teeb, siis pole tal õigust midagi nõuda. Antud juhul on absurde minu meelest raha nõuda kui laps oli haige ja te olite haiglas, Sul polnudki ju võimalust teda tööga kindlustada! Ähvardagu edasi ja soovitan vaadata uut hoidjat ning sellised asjad juba eos kokku leppida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17867 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas lapehoidjale tasumine
Kui Teil ei olnud omavahel sõlmitud kirjalikku kokkulepet, siis kuidas lapsehoidja saab tõestada, et ta Teie juures üldse last hoidis? Samamoodi, kui ei ole kirjalikku kokkulepet tunnitasu kohta, siis ei saa sisuliselt üldse nõuda mingit tasu. Ja ammugi ei saa nõuda tasu töö eest, mida ta teinud ei ole.
Töölepingu seaduses §49 annab teada tööandja kohustused.
Tööandja on kohustatud:
1) kindlustama töötaja kokkulepitud tööga ning andma selgelt ja õigeaegselt vajalikke korraldusi;
2) maksma töö eest tasu ettenähtud ajal ja suuruses;
3) andma ettenähtud puhkust ja maksma puhkusetasu;
4) kindlustama ohutud töötingimused;
5) tutvustama töölevõtmisel, samuti töötamise ajal töötajale töösisekorra, töökaitse ja tuleohutuse nõudeid;

51) korraldama oma kulul tööalast koolitust, kui ta ise muudab tööks vajalike kutseoskuste (sealhulgas riigikeele ja võõrkeelte oskuse) nõudeid;

6) kindlaks määrama tehtud töö vastuvõtmise ja praagiks tunnistamise korra;
7) täitma seaduses, haldusaktis ning kollektiiv- ja töölepingus ettenähtud muid kohustusi.

Aga see kõik kehtib siis, kui on sõlmitud tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.