sots.maksust

  • elle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17875 lisas elle
sots.maksust lisas elle
Palun õelge,kui töötav vanaduspensionär soovib
võtta palgata puhkust,töötasu tal ka selles kuus ei ole,kuna oli haiguslehel,siis kas peab
palgata puhkuse aja eest arvestama sots.maksu
700.-lt kroonilt proportsionaalselt palgata puhkuse ajale?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17879 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas sots.maksust
Sotsiaalmaksu maksmise kohustus kuu miinimummääralt tekib alati ja ainult siis, kui töötajal arvestatakse selles ettevõttest ka tulummaksuvaba miinumumi. Kui sellel vanaduspensionäril arvestatakse tulumaksuvaba, siis palgata puhkuse ajal, kui on sellel kuul ka haigusleht olnud) tuleb sotsiaalmaksu maksta proprtsionaalselt 700 kroonilt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17913 lisas MA
Vastas MA teemas sots.maksust
Kas see on ikka õige vastus?Mina kahtlen...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17956 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas sots.maksust
Palk.ee vabandab vale vastuse andmise eest.
Sotsiaalmaksu seaduse § 2 lõige 2 järgi ei pea tõesti vanaduspensioni saava isiku puhul sotsiaalmaksu maksma kuumäära järgi.

(2) Sotsiaalmaksu makstakse töötajale või teenistujale kuu eest makstud tasult, kuid mitte vähem kui eelarveaastaks riigieelarvega kehtestatud kuumääralt, välja arvatud isiku puhul, kes saab riiklikku pensioni, ning käesoleva paragrahvi lõigetes 3 ja 4 sätestatud juhtudel. Riikliku pensioni saaja on isik, kes saab pensioni Eesti riigi poolt riikliku pensionikindlustuse seaduse (RT I 2001, 100, 648; 2002, 53, 336 ja 338; 61, 375) või muu seaduse alusel või tulenevalt Riigikogu poolt ratifitseeritud sotsiaalkindlustuslepingust. Kui isik on töö- või teenistussuhtes mitme tööandjaga, maksab tema kohta sotsiaalmaksu vähemalt riigieelarvega kehtestatud kuumääralt tööandja, kes tulumaksu kinnipidamisel arvestab maksuvaba tulu tulumaksuseaduse § 42 lõigete 1 ja 2 kohaselt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.