Puhkuse andja vormistati tööle minuga samal ajal

  • Eve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17881 lisas Eve
Kui minu puhkuse alguseni oli jäänud 2 nädalat jäin nädalaks haiguslehele. Tulles uuesti tööle-pärast nädalast haiglaravi-selgus, et minu töökohale on vormistatud tööle teine inimene, kes teeb minu tööd. Mina käin ka tööl, aga mul ei ole tööd võimalik teha ma lihtsalt käin ja vahin.
Küsides tööadjalt mis toimub, ütleb tema, et midagi ei toimu. Kuna tema ei teadnud, kaua ma haiguslehel olen, siis tema pidi uue inimese tööle võtma. Ja milles mina üldse probleemi näen, kui mul nagunii palk jookseb. Minu asi olevat ainult tööl käia. On see olukord normaalne? (kas asja muudab kuidagi ka see, et ma olen rase).
Ma lihtsalt olen paar päeva täiesti arusaamatus olukorras olnud. Ei oska kusagilt abi ka paluda. Või ongi see tööandja enda asi, palju inimesi ta ühele ametikohale vormistab? Või kuidas üldse sellises olukorras käituda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17896 lisas palk.ee
See on tõesti tööandja enda asi, palju ta ametikohti loob ja mitu inimest tal ühele ametikohale tööle on võetud.
Kui keegi töötajatest jääb lapseootele, siis on normaalne, et tööandja hakkab mõtlema, kes asendama hakkab.
Sõltuvalt sellest, kuna Te raseduspuhkusele jääte, võis tööandja otsustada, et võtab uue töötaja juba praegu tööle.
Sellised olukorrad on kindlasti ebameeldivad, kuid midagi teha ei ole. Võite nõu küsida ka Tööinspektsioonist(www.ti.ee).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maili
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17901 lisas Maili
Eks ta raske situatsioon ole, aga ega sul midagi teha muud pole. Asi on 100% seotud sinu rasedusega. Kui oled raseduse algstaadiumis, siis võib tööandja oodata, et sa kirjutad lõpuks kirjutad ise lahkumisavalduse ja ta vabaneb sust. Teisalt ei pruugi see ka nii olla. Saa tööandja olukorrast ka aru: sina võid igal hetkel taas haiguslehele jääda seoses oma olukorraga ja keegi peab ju tööd tegema. Seetõttu võib tal olla kergem ja rahulikum maksta mõlemale palka ja ei teki ootamatut töökatkestust.
Nii et võta aga jälle haigusleht ja istu vahel kodus ja siis mine jälle tööle, võta kasvõi kudumistöö kaasa. Jõudu sulle! :-)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kerly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18123 lisas kerly
TERE!KUI SA OLED RASE?SIIS SOOVITAN VÕTTA -KERGEMALETÖÖLE ÜLEVIIMISE,SELLEST PALK EI MUUTU JA KUI KÄID JURISTI JUURES SIIS SAAD KOJU ISTUMA JA RIIK MAKSAB SULLE PALGA VÄLJA-SAAD KODUS RASEDUST NAUTIDA!AGA KUI SA POLE RASE SIIS OOTAB TÖÖTAJA MILLAL SUL NÄRV ÜLE VISKAB JA MINEMA LÄHED!-ÄRA SEDA KÜLL TEE!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18129 lisas MA
Kulla Kerly.Ära kirjuta suurte tähtedega.Mina kui tööandja imestan!Miks sa nii tööpölglik oled.Tööl on nii tore käia-meeldivad inimesed ümberringi,saad vaheldust kodusistumisele,arened.Kui ikka asja rahulikult arutada,küll siis ka selline töö leitakse,mis ei ohusta sinu rasedust.Pigem kipud sa õpetama,kuidas võtta tõend ja istuda kodus.Õhkub kuidagi vaenulikkust ja viha.Soovitan rahumeelset käitumist ja mõtle positiivselt!Igal asjal on lahendus olemas.Kõike head lapseootel naistele!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.