õppepuhkus

  • Agris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17890 lisas Agris
õppepuhkus lisas Agris
Õpin statsionaarses õppes(bakalaureus), õhtuses. Olen avalikus teenistuses töötav ametnik. Kas mul on õigust saada õppepuhkust töötasude säilitamisega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17950 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas õppepuhkus
Õppepuhkust ei ole õigust saada päevases statsionaarses õppes õppijal.
Teistel on õigus saada 30 kalendripäeva õppepuhkust, millest 10 päeva maksab tööandja keskmist töötasu ning ülejäänud 20 päeva peab säilitama tasu vähemalt kehtiva miinimumpalga järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Agris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17960 lisas Agris
Vastas Agris teemas õppepuhkus
Viimast järeldades, siis õppides statsionaarses õhtuses, on mul õigus õppepuhkusele? Uue Ülikooliseaduse järgi ei ole eraldi enam õhtust ja päevast õpet, on statsionaarne. Olen tööandjaga vaielnud sellel teemal ja nemad väidavad, et pole õigust saada, kuna olen õhtuses statsionaarses õppes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17962 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas õppepuhkus
Soovitame koolist võtta tõend õppesessiooni toimumise kohta ja selle alusel on tööandja kohustatud andma õppepuhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Agris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17964 lisas Agris
Vastas Agris teemas õppepuhkus
Kuid mida annab see õppesessiooni tõend. Mul on tööandjale esitatud tõend selle kohta, et seal õpin.
Veel, uurisin asja Haridusministeeriumist ja nemad väidavad, et kuna mul on õhtune statsionaarne, siis pole õigust, kuna põhitegevus (statsionaarne)on õppimine...minu jaoks on see koomiline juba..:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17965 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas õppepuhkus
Palk.ee jääb esialgu endale kindlaks aga uurib edasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18032 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas õppepuhkus
Selgus, et õppepuhkust ei ole õigust saada statisonaarses päevases õppes ega ka õhtuses õppes õppivatel tudengitel.
Nii samuti on statsionaarses päevases kui ka õhtuses õppes õppijatel õigus saada õppelaenu põhjusel, sest nemad ei käi tööl ja nende põhitegevus on õppimine.
Kuna tõesti statisonaarne õpe eeldab, et tööl ei käida, siis ei ole alust ka õppepuhkuse saamiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Agris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18484 lisas Agris
Vastas Agris teemas õppepuhkus
Aga siin on ju vastuolu:) Ma ju käin tööl ja olen avalikus teenistuses.
Ja olen nõu pidanud juristidega ja siit- nemad räägivad, et õppelaen ei puutu üldse asjasse, et see on teine teema!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • erika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18485 lisas erika
Vastas erika teemas õppepuhkus
Kahjuks ei ole Sa aru saanud, et EV seadusandlus ei ole alati kõige vastuvõetavam (usun, et ka mujal on nii, sest kunagi ei ole kõik rahul). Lisaks Sinu nimetatud seadusele õppepuhkuste osas on täielik nonsenss nüüd ka haigus- ja sünnitushüvitiste arvutamise kord. Siinkohal on õigus Sinu tööandjal, olen ise samas olukorras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Agris
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18495 lisas Agris
Vastas Agris teemas õppepuhkus
Kusjuures kirjutasin ju murega ka Haridusministeeriumi inimesele, kes oli selle Täiskasvanute koolituse seaduse tegemise juures. Tema andis mõista, et tavaliselt tööandjad on nii vastutulelikud, et annavad selle õppepuhkuse.
Aga nüüd kogen seda, et riik teeb oma ametnike õppimise ise kibedaks ja pole absoluutselt huvitatud oma ametike kõrgemast haritusest(siinkohal jätan riigiametkonna saladuseks).
JA pean ka mainima seda, et samas ametkonnas on struktuur täielikult paigast ära!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.