koondamine, vallandamine või veel mõni võimalus?

  • tööline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17975 lisas tööline
Katseaeg on ammu läbi kuid tööandja ei suvatse hoolimata meeldetuletustest töölepingut vormistada. Palk on kantud arvele ja seega saan tõestada ka oma töötamist.
Nüüd aga hakkab ajama, et ma ei saa oma tööga hakkama. Tekib küsimus, et mis punktide vastu ma olen eksinud, kui töölepingut pole. Kas tal on õigus mind koondada, vallandada või hoopis ametikohta likvideerida? Millised on ühel või teise variandi juures ohud ja võimalused (kompensatsioonid), kui neid on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17984 lisas palk.ee
Ka katseajaks peab olema tööleping sõlmitud. Teil ei olnud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tööline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17987 lisas tööline
Ei olnud katseajal ega ole ka pärast seda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ooohhh
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18027 lisas Ooohhh
Rumal olid , alati tuleb tagalat kindlustada !!! Leping on kõige alus , kui tööle lähed !!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tööline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 nädal tagasi #18223 lisas tööline
Ju ma siis olin tõepoolest rumal, et usaldasin inimesi keda olin juba eelnevalt pikka aega tundnud ning kes väitis iga kord, et kohe-kohe saavad asjad korda.
Nüüd aga pole manitsevatest sõnadest kasu. Sellpärast teema püstitasingi, et nõu saada, kuidas oma tegelikke õigusi kaitsta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ruudi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 nädal tagasi #18241 lisas ruudi
küsi töökaitsest.
seal oskavad nad detailideni kõik välja tuua ja tähelepanu juhtida.
siin vaevalt keegi nii pädev on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 nädal tagasi #18242 lisas annaliisa
Sinu kirjast ei ole hästi aru saada kas Sa oled oma tööandja juures juba üle 4kuu töötanud või on tegemis 2nädalase töösuhtega.
Juhul kui tegemist on pikema töösuhtega siis tööandjal ei ole küll mingit muud varianti kui leida mingi põhjus Sinu vallandamiseks või koondamiseks: Sinu kirjelduse järgi on tegemist töösuhtega (kirjaliku töölepingu puudumine ei tähenda selle mitte olemist vt TLS paragr.8ja28) ning katseaja kestvus ei tohi ületada 4kuud (TLS paragr 33) va nn töölepingu peatumise ajad.
Mis puutub hüvitustesse siis tööga mitte toimetuleku tõttu peab tööandja töölepingu lõpetamisest ette teatama 1kuu ja maksma hüvituse 1kuu keskmise palga ulatuses; koondamise korral aga on vaja ette teatada 2kuud ja ka hüvitust maksta 2kuu keskmise palga ulatuses. Oluline on ka Sul teada, et ette teatamine peab olema kirjalik ja põhjendustega ning etteteatamise tähtajast kinnipidamine on oluline kuna selle aja vähendamisel tuleb ka tähtajast varem töölepingu lõpetamisel maksta töötajale hüvitust iga vähem etteöeldud päeva eest päeva keskmine palk. Igatahes ei teeks paha Sul endal Töölepinguseadus korralikult läbi lugeda - usu mind see on väga huvitav ja kasulik. Soovin edu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tööline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18293 lisas tööline
Täpsustuseks, et olen töötanud selles ettevõttes ligi kolm aastat.
Siiani ongi need märkused olnud suuliselt ebamäärased ning ühtegi kirjalikku teadet pole ma saanud. Seega võin vist oma tööd rahlikult edasi teha ja oodata olukorra stabiliseerumist või siis konkreetseid kirjalikult esitatud fakte. Aga tõenäoliselt hakkavad ükskord ka minu närvid sellises sisekliimas otsa saama ja võibolla ongi sellise õhustiku tekitamine taotluslik, et ma ise lahkuda sooviks... :(
Tänan annaliisat ja teisi vastuste eest ning võtan Töölepinguseaduse endale öökapiraamatuks ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18305 lisas Siiri
Aga mina arvan nii, et töötaja tööle lubamine võrdsustatakse töölepingu sõlmimisega. Kuna kirjalikku töölepingut ei olnud, siis ei saa juttugi olla mingist katseajast, sest te ei leppinud selles kokku. Järelikult ei saa tööandja Teid katseaja mitterahuldavate tulemuste tõttu vallandada. Tööandjal tuleb leida mõni muu seaduslik alus.
Soovin Teile tugevaid närve ja enne kui mõnele tööandja poolt esitatavale dokumendile alla kirjutate, konsulteerige spetsialistidega.
Edu soovides, kah tööandja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.