KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?

  • lohe
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18022 lisas lohe
Vastas lohe teemas KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?
Sa ei lugenud vist , Kristi , minu vastust. Tee firma ja maksa ise omale palka, pole vaja vinguda:)
Ps. raamatupidaja on firmas samasugune palgatöötaja nagu Sinagi. Kõigepealt uuri, milles oli viivituse põhjus!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18024 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?
Ei mõista -miks nii suur poleemika?
Palgaseaduse paragrahv 35 kirjeldab seda olukorda väga täpselt:
...viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele kuulunud palgast.
Tuleta seda oma tööandjale meelde!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18028 lisas MA
Kui palgapäev langeb laupäevale,tuleb maksta reedel.Kui pühapäevale-esmaspäeval.Muidu on palgapäev paika pandus sise.eeskirjades.Mina arvan,et ei maksa olla nii pahasti häälestatud raamatupidaja vastu.Kõik ei sõltu tõesti temast.Patrioote on vähe-mida mina näiteks selle eest sain,kui jooksin õhtul koolituselt tööle,hommikul töölt koolitusele.(kuigi kestis terve päeva.)Lihtsalt tahtsin,et inimesed saaksid õigel ajal raha kätte,sest tänapäeval ei ole paljudel sääste...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • KERSTI
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18074 lisas KERSTI
Vastas KERSTI teemas KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?
KLGE INIMESED,ISE HAKKASITE SIIN RAAMATUPIDAJAID MAHA TEGEMA!MINA EI VIHJANUD ALGUL NEILE,JU TE TUNDSITE PUUDUTATUNA!MINA KUI INIMENE TAHTSIN OMA HÄSTI TEHTUD TÖÖ EEST ÕIGEL PÄEVAL KA TASU SAADA,JA MITTE MIDAGI ROHKEMAT,JA PÕHJUSED MIS SIIN VÄLJA TOODI,ET FIRMAL POLE RAHA,SIIS OLEN 100%KINDEL,ET ON!lihtsalt tahes tahtmatult mõni ei tee oma tööd!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Milvi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18077 lisas Milvi
Vastas Milvi teemas KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?
Kersti!
Tõesti on see mõttetu poleemika, selle oleks Sa pidanud lahendama nii, et küsima järgi, miks ei laeku.
Aga Sinu viimase kommentaari viimase lause juurde tulles, siis kes ei teinud oma tööd?
Tavaliselt arvestab ja kannab üle palga raamatupidaja, nii et mitte keegi siin ei hakanud raamatupidajaid maha tegema, vaid kaitsma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 4 nädalat tagasi #18087 lisas Maie
Vastas Maie teemas KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?
Kas oled siis Kristi või Kersti? Raamatupidajaid tegid ju ikka sina maha:AGALE VASTUS!EI MA EI LOODA ,ET RAAMATUPIDAJA PEAB LAUP-PÜHAPÄEV TÖÖL OLEMA AGA ON JU KA SEADUS ETTE NÄINUD ,ET PALK TULEB SEL JUHUL KANDA EELNEVAL PÄEVAL!!!!!!!JA KUI FIRMAS ON MAX10 TÖÖTAJAT EI TOHIKS KA RAAMATUPIDAJAL PALJU PROBLEEMI OLLA!JA PANK ON MEIL FIRMAGA ÜKS,ASI ON LIHTSALT PÕHIMÕTTES!!!! KELLEL HÄBI PEAKS OLEMA?HÄBI PEAKS FIRMAL OLEMA!!!!KUI MUL ON TÖÖ TEHTUD JA PALGAPÄEV ON LEPINGUS MÄRGITUD ,SIIS MIKS MA EI PEAKS OMA TASU SAAMA?JU ON RAAMATUPIDAJA VILETS TÖÖTAJA KUI EI SAA OMA TÖÖD ÕIGELAJAL TEHTUD!
Sa oled nagu väike kuri laps, tigetsed kõigiga. Muidugi on sul õigus õigel ajal palka saada, aga seda sa siin foorumis lahmides tõesti ei saa. Seda pead sa oma tööandjalt nõudma, raamatupidaja on ju samasugune töötaja, mitte firma raha jagaja. Soovitan sul küsida raamatupidajalt viivituse põhjus ja kui tema viga see pole, siis tööandja peab sulle vastuse andma, kusjuures töölepingus ja töösisekorraeeskirjades on ju ära määratud kus-millal-kuidas käib palga maksmine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 4 nädalat tagasi #18088 lisas MA
Aitähh Maiele,jääb vaid loota,et Kristi ka ükskord inimeseks saab.Olen ka iga probleemi puhul püüdnud mõelda töötaja ajudega ja igati kaitsta neid.Vahel olen ka ise saanud ülemuselt iroonilisi ütlusi,kuid kaitsen ikka töölisi.Samas jään ka lojaalseks tööandjale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ka kristi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 nädalat tagasi #18101 lisas ka kristi
Vastas ka kristi teemas KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?
Arvan, et mitte ükski töötaja ei pea minema tööandjalt palka küsima. Kui tööandja võtab töötaja tööle, siis lubab ju ka palka maksta ja töölepingule kirjutavad mõlemad alla, et on niimodi kokku leppinud. Tööandja peaks ikka säilitama palgapäevaks palga väljamaksmiseks raha, see on ju tema igakuine kohustus.Vastavalt palga seadusele § 33. Palga maksmine palgapäeva langemise korral puhkepäevale
Kui palgapäev langeb puhkepäevale, on tööandja kohustatud töötajale palga maksma või üle kandma töötaja pangakontole puhkepäevale eelneval tööpäeval. Ja § 35. Tööandja vastutus palga maksmise või ülekandmisega viivitamise eest
Palga maksmisega või töötaja pangakontole ülekandmisega viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele või ülekandmisele kuulunud palgast
Palgaseadus peaks iga raamatupidaja kompetentsi kuuluma, vastaval juhul tekib küsimus raamatupidaja kalifikatsioonis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • yks naine
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 nädalat tagasi #18118 lisas yks naine
Vastas yks naine teemas KUI PALK EI LAEKU ÕIGEAEGSELT?
Algul lugesin ja naersin pihku. Reeglina on erafirmades, just väikefirmades, nii tavaline asi, et palk ei laeku õigeks ajaks. Põhjus - on makseid, mis on järjekorras \"tähtsamad\" ning raamatupidaja juba omal volil rahasid ei liiguta, kui pole just pätt, kes viis milli tasku nihverdab. Raamatupidaja käib mööda juhi nööri ja seisab seega kahe tule vahel. Kui ikka ülemus ütleb, et palka täna me ei maksa, siis pole raamatupidajal siin midagi kobiseda, sest oma pere tahab ka toitmist järgnevail päevil. Saage aru mis seisusesse tööandjad meid suruvad - tehke endale ise firma ja makske endale ise palka! Seadused on niisama kirjutatud ilu pärast. Vähese intelligentsi tunnus muide selline paristamine ja allujaskonna parastamine.
Lõppkokkuvõttes on see irooniline, kuid reaalsus - lõuad pidada ja edasi teenida. Mina näiteks alustan oma firmaga, et mitte kellegi teise poolt enam ärakasutatud olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ene
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18157 lisas ene
pole kurta midagi kui palk paarpäeva hiljaks jääb
kuid paljudes kohtades jääb palk nädalaid hiljaks
nagu näiteks meil töötame kogu aeg hirmus et ei saa üldse oma palkka kätte
ja kaevata pole kellegile ja paremaid töökohti on raske leida

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.