Öötöö ja palk!?!

  • Tanel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18053 lisas Tanel
Öötöö ja palk!?! lisas Tanel
Mul oleks selline küsimus :
Teen suvel tööd transpordi autojuhina ja see on nagu valve töö. Annan puhkust ainult. Aga see ju ei loe mitte midagi. Ma ei pea kogu aeg kohapeal olema, kui on vaja siis helistatakse ja sõidan välja.
Tööpäev (öö) algab, kell 16.00 ja lõppeb 08.00 järgmisel hommikul.
Laupäeval ja pühapäeval on 24 tunnised vahetused. Vahel olen 48 tundi järjest tööl, sest vahetus on kaks vaba ja kaks tööl.
Ja vahel, kui Teist paarimeest ei ole, siis pean ka tema eest tööd tegema. Kas siis tööandja peab maksma rohkem raha või mitte?
Palk on 9.?? krooni tunnist. See on ju isegi alla miinimumi. Kuidas see on võimalik?
Ja mida Ma peaks ette võtma, kui üldse on midagi teha?

Ette tänades Tanel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18056 lisas kati
Vastas kati teemas Öötöö ja palk!?!
Tead see on täiesti seadusevastane!
Alla miinimumpalga ei tohiks sa saada igaljuhul. Ja öötöö peaks olema tasustatud kahekordeslt. Nõua oma õiguseid ülemuse käest või pöördu töökaitseinspektsiooni. Ole tubli

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18060 lisas Maie
Vastas Maie teemas Öötöö ja palk!?!
Ja ükski raha pole seda väärt, et ennast tappa 48 tunnise vahetusega - see on ebanormaalne, seda enam, et ei saa ka tasustatud. Kui sa ikkagi soovid sellist tööd teha, siis räägi kõigepealt tööandjaga ja kui sellest pole kasu, pöördu Tööinspektsiooni. See tasu on täielik mõnitamine, juba miinimumpalga järgi peaksid saama tunnitasuks 12,86.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 nädalat tagasi #18100 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas Öötöö ja palk!?!
Jutust ei selgu, kas on sõlmitud ka mingi tööleping?
Ükski täiskohaga töötaja ei tohiks saada alla miinimum palgamäära, mis on hetkel 12.90. Eraldi peaks olema tasustatud ka õhtu- ja öötunnid. Vastavalt seadusele siis vähemalt 10% ja 20% lisatasu.
Soovitame tööandjaga rääkida ja palga alammäärale viidata. Samuti peaks olema sõlmitud tööleping, kus märgitud kõik tingimused.
Ärge laske endale liiga teha!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.