dekreediraha 4 x väiksem

  • kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18055 lisas kati
Palun öelge, kas olen õigesti aru saanud:
Lõpetasin ülikooli eelmise aasta juunis (2002)
Peale seda sain kohe katseajaga tööle. Katseajal sain poole vähem palka kui nüüd. Katseaeg lõppes oktoobri lõpus. Seega täispalka sain alles eelmise aasta novembrist.
Nüüd 2003 märtsis jäin lapseootele. Beebi sünnib detsembri keskel. Käin ju oktoobri keskpaigani korralikult tööl ja saan head palka. Kui aga raamatupidajalt dekreedirahade kohta küsisin, ütles ta, et on mingi seadus, et raha ei saa mitte enam viimase kuue kuu palga järgi vaid eelmise aasta keskmise järgi.
Tahan küsida ,et mis see eelmine aasta minu selle aasta detsembrisesse sünnitusse puutub?
Lõpetasin ju alles poole aasta pealt kooli. Nüüd olen korralikult tööl käinud ja tuleb välja et dekreediraha arvestatakse poole aasta miinimumpalga järgi ja peaaegu ülejäänud pool oli mul katseaja palk (50% praegusest). Kuidas siis koolilõpetajad lapsi saavad sünnitada???Kas te viis aastat tagasi saadud palga järgi ei taha dekreedirahasid arvutada??? Täiesti mõistetamatu, mis meie riigis toimub. Kas keegi võiks kinnitada seda raamatupidaja juttu?
Aitäh

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Milvi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18061 lisas Milvi
Vastas Milvi teemas dekreediraha 4 x väiksem
Kahju küll, aga see on nii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18062 lisas MA
Vastas MA teemas dekreediraha 4 x väiksem
Kati!Alates 01.04.03. määrab haigekassa kindlustatule hüvitise Maksuameti esitatud sotsiaalmaksu puudutavate andmete alusel.Mõistan su nõrdimust,kuid seadused on täimiseks.Soovitan esitada küsimus Haigekassa kodukal küsimuste all.Seal vastatakse ja seletatakse väga hästi.Siis ei jää kripeldama.Võimalus oleks olnud end üles töötada,saavutada teatud kõigutamatu töökogemus ja siis planeerida edasi,kuid see on iga inimese enda otsustada....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18068 lisas kati
Vastas kati teemas dekreediraha 4 x väiksem
Vastuseks MA kirjale:

See ennast ülestöötamise asi ei peaks nüüd küll minu perekonna planeerimist kõigutama. Ma ei taha 40 aastaselt avastada, et nüüd olen karjääritipu saavutanud ja peaks siis lapsi hakkama planeerima. Last tahame just nüüd, aga see seadus on küll nõme. Nagu ma juba mainisin, siis võiks ju võtta ka 3 aastat tagasi makstud sotsiaalmaksu järgi neid dekreedi summasid. Mis see eelmine aasta siia puutub? Kui olen terve see aasta tööl käinud ja seda ei arvestata?
Parem siis ärgu maksku üldse dekreedirahasid, kui neid nii pikka aega tagasi makstud sotsiaalmaksu järgi makstakse. Kas riigile siis ei meeldi kõrgharidusega noored emad?
Loomulikult on mul mees, kes ei tee probleemi minu ülalpidamisest aga milleks siis seda dekreediraha üldse arvutada, kui minu töötatud aasta ei loe midagi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18070 lisas MA
Vastas MA teemas dekreediraha 4 x väiksem
Rahu...Lugesin kirja uuesti läbi ja arvan,et oled valel teel.Loe,palun,seadust või nagu ma soovitasin,küsida haigekassa kodulk.järele.Ma saan aru,et jääd haiguslehele okt. seega 2003.a. läheb arvesse 9kuud+3 kuud 2002.a.Kordan veelkord,et küsimus on esitatud vales kohas ja natuke närviline tundud ka olema...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ei
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18075 lisas ei
Vastas ei teemas dekreediraha 4 x väiksem
ei ole ta mitte valesti aru saanud, ta saab siiski 2002 aastal makstud sots. maksu järgi dekreedirahad. 2003 ei puutu asjasse kuna uue arvestuse kohaselt võetakse arvesse eelnev kalendriaasta ja siis st. et 2002. ta jääb dekreeti ju juba 2003.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • aaaa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18076 lisas aaaa
Vastas aaaa teemas dekreediraha 4 x väiksem
kõik kes me soovime lapsi alustame suurt protesti haigekassa vastu. kuigi ega see vist aita. arvan et maksan ilma asjata neid sots. rahasid, ei tea kellele? ministritele palgaks vä? tundub küll... kui ma ei peaks neid maksma võidaks ma palju palju rohkem.
olin lapsehoolduslehel hiljuti enne 01.04 5 päeva ja sain raha 1860 krooni ja nüüd olin 10 päeva ja sain raha vaid 210 krooni on see siis normaalne? kõik selleks et ma ka eelmisel aastal õppisin ja et mul ei olnud sissetulekut.
vot see on meie hea riik kes siis lastest ja laste tegemisest hoolib. tõstame aga iivet ja maksame ministritele palka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Merit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18450 lisas Merit
Vastas Merit teemas dekreediraha 4 x väiksem
Ärge kiruge riiki, kui ise ei tunne seadusi. Kui raha pärast titte teete, olete tõesti toredad. Ootan ise oma esimest beebit ja raha ei mängi siin küll mingit rolli. Plaan on ikka ise oma last kasvatada, mitte riigirahadele loota.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mio
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18452 lisas Mio
Vastas Mio teemas dekreediraha 4 x väiksem
Vaevalt nad raha pärast lapse tegid:P Aga kui laps kord käes, tahaks ju talle parimat, sh majanduslikult heal tasemel elu, pakkuda. Paremat elu kui endal. On see vist iga ema loomulik soov. Et seejuures närv sassi läheb ja ka n-ö viriseda tahaks, on ju loomulik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imestan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18459 lisas imestan
Vastas imestan teemas dekreediraha 4 x väiksem
Niipalju siis ülikooliharidusest... Kõrgharidusega inimene, olgu siis filoloog või kehakultuurlane, peaks suutma Haigekassa kodulehe üles leida ja seal puust ja punaseks tehtud jutust aru saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.