rahalise nõude (töötasu) arestimise akt

  • Lea
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #18082 lisas Lea
Seal on kirjas, et kõigi palgale pööratud nõuete alusel kinnipidamise korral peab võlgnikule maksmiseks või tema pangaarvele ülekandmiseks jääma vähemalt summa, mis vastab 80%-le riigi poolt kehtestatud palga alammäärast. 80% on praegu 1728.- Kas ma lõpparve korral kannangi selle summa töötajale ja ülejäänud (tulumaks ja muud maksud väljaarvatud) summa kannan kohtutäiturile või võin ma töötajale nn. vastu tulla ja kohtutäiturile vähem kanda? Ja veel, mida täpselt tähendab sõnadeühend - palgale pööratud nõue. Kas puhkusetasu ja puhkusekompensatsioon käivad ka sinna alla?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 4 nädalat tagasi #18090 lisas palk.ee
Kokku peab arvestama nii palga kui ka puhkustasu ning sellest summast peab töötajale kätte jääma 1728.-. Ülejäänud raha tuleb kohtutäiturile kanda.
Sõnadeühend "palgale pööratud nõue" tähendabki, et töötajal on selliseid võlgnevusi, mis tuleb palgast kinni pidada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eeva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18153 lisas Eeva
Olen segaduses - ka meil oli firmas diskussioon selle üle, kui palju siis ikkagi peab töötaja raha kätte saama. Arvamused olid erinevad. Kuna kehtestatud miinimumpalk on brutosummas, ei loe seadusest välja, kas töötaja peab saama 80%-i bruto- või netopalgast. Kui inimene töötab miinimumpalga eest, saab ta kätte (kui ei ole kogumispensioni) ca.1842,-. Et olla kindel, esitasin selle küsimuse ühel koolitusel, kus lektoriks oli vägagi kogenud ja auväärt jurist-konsultant. Tema arvamus oli, et väljamaksmiseks peab jääma 80%-i netopalgast,mis teeb ca.1474,-, ja polevat võimalik teisiti mõeldagi. Olen edaspidi sellest lähtunud.
Kas oleks võimalik sellele küsimusele ühest vastust saada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18154 lisas Maie
Olen samuti otsinud sellele küsimusele vastust ja vastused on olnud ikka erinevad nii juristidelt kui ka kolleegidelt. Karta võib, et ühest vastust ei saa enne, kui seadusesse vastav parandus sisse viiakse.
Ise olen töötajale väljamaksnud 1728.- ja ülejäänu kinnipidanud, kuna mina loen seadusest välja, et 80% miinimumtasust peab töötajale väljamaksmiseks jääma: Kõigi palgale pööratud nõuete alusel kinnipidamise korral peab töötajale maksmiseks või tema pangakontole ülekandmiseks jääma vähemalt summa, mis vastab 80%-le riigi poolt kehtestatud palga alammäärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.