KERGEMALE TÖÖLE ÜLEVIIMINE!

  • astrid
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19140 lisas astrid
Vastas astrid teemas KERGEMALE TÖÖLE ÜLEVIIMINE!
sul on 100%õigus koju jääda kõik seadused on sinu poolt!just töökaaslane jäi koju tao oli 16 nädalat!
palju edu ja tervist!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19143 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas KERGEMALE TÖÖLE ÜLEVIIMINE!
Soovitan lugeda palk.ee artiklite kogumikust artiklit mis just seda teemat käsitleb:

Rasedate õiguste eiramine võib ettevõtjale lisakulu tuua
2003-04-08 Raamatupidaja.ee

Silva Männik

Paljud tööandjad on hakanud rasedaid seadusevastaselt kergema töö andmise asemel ennetähtaegselt koju saatma, millega nad riskivad saada hilisema töötasu hüvitamise nõude.
...jne

Soovin edu ja mõistmist mõlemale osapoolele!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19148 lisas mari
Vastas mari teemas KERGEMALE TÖÖLE ÜLEVIIMINE!
Esiteks ei ole nimetatud arsti tõendi alusel rasedal õigust nõuda, et tal lubataks kodus istuda, kui tööandja leiab võimaluse pakkuda talle kergemat tööd. Juhul kui tööandja leiab, et tal ei ole kergemat tööd rasedale pakkuda, siis pöördub tööandja tööinspektsiooni ja taotleb sealt loa raseda koju lubamiseks. Protseduur on selline ja ei ole mingit mõtet süüdistada tööandjat, selles et ei lubata kodus istuda, see sõltub tööinspektsioonist.
Teiseks süüdistustest Maie aadressil (ebakompetentsed nõuanded vms.): tööseadusandlus on keeruline ja paraku ei ole kõike võimalik üheselt mõista. Siinne foorum on ettetulevate probleemide arutamiseks ja ka võimalike lahendusprobleemide leidmiseks väga hea koht, olen ka ise saanud päris palju head nõu ning nii mõnigi kord on mu kindel teadmine sellest, mida mingi seadusepunkt tähendab, saanud tänu siinsetele foormumis osalejatele hoopis uue tähenduse.
Soovin edu kõigile ja rohkem teineteisemõistmist!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19172 lisas Siiri
Vastas Siiri teemas KERGEMALE TÖÖLE ÜLEVIIMINE!
Tubli Mari, lõpuks ka üks korralik vastus esitatud küsimusele, mitte emotsioonid.
Kui rasedal oli arstitõend olemas, siis milleks veel juristi käest mingit paberit nõuda? Või olid günekoloog ja jurist ühes isikus? Tundub, et olite eelkõige ise vaenulik oma tööandja suhtes ning hakkasite oma õigust nõudma enne, kui oleksite oma tegelikud õigused ja kohustused enda jaoks teadvustanud.
Mis puudutab töötamist kella üheksani õhtul, siis see on rasedale lubatud. Seadus ei luba rasedat rakendada öötööle, aga öötöö algab kell 22.00

Kommenteerijatele teadmiseks, et ma ei ole vaenulik, olen objektiivne. Meil ettevõttes hetkel 31 naist lapsehoolduspuhkusel ja 7 viidud üle kergemale tööle.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.