kas puhkus enne dekreeti minekut?

  • heli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18146 lisas heli
Küsimus oleks selline: kui jään dekreeti 01.01.2004, siis saan dekreedirahasid eelneva aasta ehk siis 2003a. sots.maksu põhjal. Kuna mul on saamata ca.60 päeva puhkust, kas siis oleks rahalises mõttes kasulik see enne dekreeti jäämist välja võtta - seega kas see kuidagi mõjutaks dekreedirahade suurust? Palk on iga kuu ühesuurune.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18149 lisas ann
No mina omal ajal, so aasta tagasi nii tegin. See tähendab, et tegelikult läksin puhkusele ca nädal enne dekreeti minekut, dekreedi ajaks puhkus peatus, aga rahad läksid arvesse. Küll aga ma ei ole päris kindel, et kas 1.jaanuarist 2004 dekreeti minnes ikka arvestatakse juba 2003 aasta sots.maksuga. Kuidagi mäletan, et see oli mingist muust kuupäevast - kas 1.aprillist.... võib olla oli see ainult sel aastal, st üleminekuaastal. Anyway, kui see 2003 sotsmaksu asi on kindel, siis kindlasti tasub see vangerdus Sulle ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Evelin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18150 lisas Evelin
Vastas Evelin teemas kas puhkus enne dekreeti minekut?
Dekreediraha suurust se nüüd küll ei tohiks mõjutada - sest puhkusetasu pealt ju makstakse kah makse. Kuid puhkus enne välja võtta oleks kindlasti kasulik (kuigi puhkusenõue ei aegu), sest siis ei pea sa tööl ukerdama ja saad enne aastavahetust rahulikult ja stressivabalt aega veeta ja lapsele mõelda. Ilsat rasedudt sulle.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eidu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 nädalat tagasi #18181 lisas eidu
Rahalises mõttes oleks kõige parem lõpuni töötada s.t. kindlasti 30 päeva enne eeldatavat sünnitust alles dekreeti jääda. Peale dekreeti minna puhkusele, siis need 60 päeva ja ka 4 dekreedis oleku kuu puhkusepäevad (9 päeva)(Mina teen n.ö. lõpparve puhkusepäevadega). Siis veel puhata 6 vanemapuhkuse päeva , küll 66.- päev aga ikkagi. Ning kõige lõpuks jääd alles lapsehoolduspuhkusele või lähed siis tööle. Seega võidad juba 3 kuu töötasu juurde, mida enne dekreeti töötad. Pluss veel puhkusepäevad. Seda kõike muidugi juhul, kui tervis hea ja lapsega kõik korras. Ei tasu ju ka igat kopikat taga ajada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.