Maksud lapsehoolduspuhkusel olles

  • Karin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 nädal tagasi #18245 lisas Karin
Minu dekreetpuhkus lõppes 20.juunil. Nüüd olen lapsehoolduspuhkusel. Kui palju makstakse minu eest makse lapsehoolduspuhkusel olles? Milline summa võetakse aluseks? Kas tööandja peab kuhugi avalduse esitama, et maksud saaksid makstud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 6 päeva tagasi #18246 lisas Maie
Kuna olete lapsehoolduspuhkusel, siis on teiega tööleping ajutiselt peatunud (arvatavasti kirjutasite avalduse lapsehoolduspuhkusele jäämise sooviga). Kuni lapse 3a. saamiseni ei ole tööandjal õigust teiega töölepingut lõpetada ja tööle võite minna ka enne lapse 3a. saamist. Tööandja kohustus on Haigekassale teatada, mis ajast ja millise ajani on teiega tööleping peatunud (selle aluseks on teie avaldus). Teie lapsehoolduspuhkusega ei kaasne tööandjale mitte mingisuguseid makse, samuti ei katke teie tööstaaz. Kuna peate avalduse esitama elukohajärgsesse Pensioniametisse, et saada igakuist `lasteraha`, siis on kõige õigem küsida sealt - milline summa võetakse aluseks. Lasteraha suurus oleneb: lastearvust peres, kas kasvatate üksi last, kas lapse isa on ajateenija ja võib olla veel midagi.
Edu Teile ja Teie pisipõnnile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.