Lõpparve arvutamine

  • eidu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18325 lisas eidu
Vastas eidu teemas Lõpparve arvutamine
ja veel. Mina täiesti nõus elega ja aastaid sedasi toiminud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18326 lisas Maie
Vastas Maie teemas Lõpparve arvutamine
Olin eksiteel ja nõustun ele ning eiduga: ise mõtlesin kalendriaasta järgi, aga loogiliselt võttes töötaja tööstaaz hakkab ju jooksma esimesest päevast (ükskõik, mis kuupäev see on).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eeva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18373 lisas Eeva
Vastas Eeva teemas Lõpparve arvutamine
Tulin tagasi puhkuselt ja seetõttu paljud teemad lugemata. Aga see arutelu jahmatas mind niivõrd, et panin palk.ee mitmeks päevaks kinni. Kas tõesti on võimalik nii lihtsat asja nii mitmeti mõista? Kas tõesti on meil nii palju raamatupidajaid, kes seadusi mitteteades või valesti tõlgendades inimestele "julmalt külma teevad"? Ja ausalt öeldes olen viimasel ajal järjest rohkem hakanud kahtlema palk.ee vastuste õigsuses.
Lugupidamisega, Eeva

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18511 lisas palk.ee
Vastas palk.ee teemas Lõpparve arvutamine
Lugupeetud Eeva!
Toome veelkord välja "Puhkusetasu arvutamise korra" määruse §4 lõike 2:
Kasutamata puhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks.

Selgitus:
Selles lõigus tuuakse selgelt välja, et iga töötatud kuu kohta tuleb arvestada 15 kuupäeva ehk eraldi arvutatakse nii tööletuleku kui ka lahkumise kuid.

Eelpool välja pakutud meetodit kasutatakse tööstaaži arvestamiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eeva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18518 lisas Eeva
Vastas Eeva teemas Lõpparve arvutamine
Tänan palk.ee-d asjaliku vastuse eest! Kuid ma ikkagi kahtlen selles. On kummaline, et kui inimene tuleb tööle näit.kuu teisel poolel, jääb päevi alla 15 ning lahkub töölt järgmise kuu esimesel poolel, jääb päevi jällegi alla 15. Kuigi kokku ta töötas kasvõi 28 päeva, mis teeb peaaegu terve kuu. Teie väite kohaselt ta ei saakski puhkuse kompensatsiooni. See pole ju võimalik?
Kuigi see pole üldse minu töövaldkond, olen ma siiamaani aru saanud, et tööaasta algab ikka tööle tuleku päevast ning üks TÖÖTATUD kuu kestab järgmise kuu sama kuupäevani. Kuidas olekski seda võimalik teisiti mõista? Ja minu teada arvutatakse tööstaaži ikka kuupäevast kuupäevani, mitte ainult 1.-st kuupäevast kuu lõpuni. Ehk on teisigi, kes minuga nõustuvad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eeva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18521 lisas Eeva
Vastas Eeva teemas Lõpparve arvutamine
Lisaksin veel, et siiamaani on jurist, kelle õigusalaseid teenuseid me kasutame ning Pensioniamet olnud minuga ühel nõul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.