Mehrwertsteuer

  • Viljar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18336 lisas Viljar
Mehrwertsteuer lisas Viljar
Võibolla on see enamiku jaoks võõras ja ebahuvitav teema, aga kui keegi oskab siin sellele kompetentselt vastata, siis tekib ehk tulu teistelegi.
Asi järgmine, olen selle maksuga ise korra varem kokku puutunud, aga juba unustanud mida see endast täpselt kujutas.
Saksa keeles Mehrwertsteuer (lisaväärtusmaks), mis kehtib kindlasti Saksamaal (võibolla ka mujal), see makstakse tagasi piiriületusel, kui oled eelnevalt müüja käest saanud vastava blanketi. Kas keegi teadja lihtsalt tuletaks meelde mida see endast kujutas ja millistelt kaupadelt seda võimalik tagasi saada on (kas ka auto ostmisel?). Mina näiteks sain videokaamera ja sõnastiku ostmisel. Kui ma õigesti olen aru saanud siis Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks see enam ei kehti, seega tuleks eestlastel viimaseid võimalusi kasutada, et seda maksu tagasi saada?
Kirjutage palun, kes asjast midagi teab!

Tänud,

Viljar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18341 lisas anja
Vastas anja teemas Mehrwertsteuer
tere
olen oma mehe käest kuulnud et auto ostmisel saab jah selle raha tagasi, kuid siis pead auto ostma kusagilt müügiplatsilt aga mitte turult või siis käest kätte. kõigil ei ole volitust anda seda paberit mille alusel raha tagasui saad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Viljar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18342 lisas Viljar
Vastas Viljar teemas Mehrwertsteuer
Tänud Anja!
Nii need asjad on jah, aga kas keegi oskab ka täpsemalt öelda millised on need koefitsendid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18352 lisas Siiri
Vastas Siiri teemas Mehrwertsteuer
Minu teada on see antud riigi (kust kauba ostsid) käibemaks. Näiteks kevadel tulin Norrast ja sain laeval kõikide ostetud kaupade - aparatuur ja isegi riided - eest tagasi Norras kehtestatud käibemaksu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Viljar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18358 lisas Viljar
Vastas Viljar teemas Mehrwertsteuer
Tänud ka sulle Siiri, aga kui nüüd autode ostu teemale ligineda, siis kusagilt olen lugenud kommentaare, et Saksast ostes saab endise firmaauto ostes käibeka tagasi. Kas mehrwertsteuer ongi käibemaks? Ise ei ole selles nii kindel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18363 lisas Siiri
Vastas Siiri teemas Mehrwertsteuer
Ma ei oska saksa keelt ja ei tea mis asja see mehr... on, aga selles olen küll kindel, et lisaväärtusmaks on sama mis käibemaks (vähemalt meil Eestis).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Viljar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18366 lisas Viljar
Vastas Viljar teemas Mehrwertsteuer
Tänud jälle Siiri! Ma ei kavatsegi sinuga vaielda, sest kui sa tead, et Eestis on lisaväärtusmaks käibemaks, siis see on järelikult ka Saksamaal. Kahtlesin sellepärast, et arvasin, et see on võibolla hoopis mingi luksuskaubamaks vms. Usun, et sul on täiesti õigus! Ja tänud veelkord.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18375 lisas anja
Vastas anja teemas Mehrwertsteuer
tean veel nii palju et kasutatud auto puhul on ka piirang 1000 eurot, ja tagasi saad 18%. summa mis siis selle ületab pead ise siis kinni maksma täies ulatuses. ja see paberi ajamine ja ringi sõitmine siis selle 180 euro pärast ei pidanud end ära tasuma nii et kui ostad siis osta juba täielikult oma kuludega. see jutt käib siis saksast ostetud autode kohta, kuidas mujal on ma ei tea. pealegi annab ka tingida kui ostad eraisikult siis võid ju mainida et tahaksid selle maksu võrra odavamalt ja tavaliselt nad annavadki sellevõrra alla hinda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Viljar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18376 lisas Viljar
Vastas Viljar teemas Mehrwertsteuer
Aitäh Anja! Väga tore, sellist infi oligi vaja! Ehk on teistele ka abiks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.