Töö & kool

  • Jaanek
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18436 lisas Jaanek
Töö & kool lisas Jaanek
Võibolla on see nõu küsimisex tiba vale webileht, aga yritan siiski. Mure järgmine: Käin tööl ja tahax ka keskkooli ära lõpetada viimane klass tulekul ja see nõuab rohkem pühendumist kui 10. või 11.kl (siis õppisin kodus ja käisin suvalistel päevadel vastamas). Nüüd öeldi et viimases klassis tuleb kõik päevad kohal käia (3xnäd). aga mul on graafikuga töö 2päeval 2vaba 2öösel jne. et kooli ja tööpäevad ei ole selliselt et vaheldumisi. Ei taha ka selle pärast ülemustega riidu kiskuda. Aga tahax teada mõnda viidet seadusele, enne kui ma ülemustega rääkima asjast lähen. Oskab keegi nõuga abix olla? Teid ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18473 lisas kati
Vastas kati teemas Töö & kool
Oled väga tubli, et niiviisi keskkooli kõrvalt tööl jaksad käia. Kiitused sulle. Kahjuks ei oska ma sulle vastata. Nägin lihtsalt su kirja ja mõtlesin, et nii tubli noormees. Päikest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18474 lisas Tiia
Vastas Tiia teemas Töö & kool
Oled täiskasvanu? Sellisel juhul www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=262138
Kui oled alaealine, siis töö- ja puhkeaja seadus sätestab järgmist:
(1) Lühendatud tööaeg on:
1) 13–14-aastasel või koolikohustuslikul töötajal – 4 tundi päevas ehk 20 tundi nädalas;
2) 15-aastasel töötajal, kes ei ole koolikohustuslik – 6 tundi päevas ehk 30 tundi nädalas;
3) 16–17-aastasel töötajal, kes ei ole koolikohustuslik – 7 tundi päevas ehk 35 tundi nädalas;
4) töötajatel, kes töötavad allmaatöödel, tervistkahjustavatel ja eriiseloomuga töödel - kuni 7 tundi päevas ehk kuni 35 tundi nädalas;
5) koolide ja muude lasteasutuste õpetajatel, kasvatajatel ning teistel õppe- ja kasvatusalal töötavatel isikutel, samuti tervishoiuteenuse osutajaga sõlmitud töölepingu alusel töötavatel psühholoogidel ja logopeedidel – kuni 7 tundi päevas ehk kuni 35 tundi nädalas.

(2) 13–14-aastast või koolikohustuslikku töötajat võib tööle rakendada ainult koolivaheajal või loomingulise töötajana kultuuri-, spordi- või reklaamitegevuse alal.

(3) 13–17-aastast töötajat võib tööle rakendada, arvestades käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1–3 ja lõikes 2 toodud tööajapiiranguid tingimusel, et töö ei kahjusta töötaja tervist, ohutust, arengut, kõlblust ega takista osalemist õppetöös.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Jaanek
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18517 lisas Jaanek
Vastas Jaanek teemas Töö & kool
Tänx postiivse suhtumise eest! Kas me oleme tuttavad... ühte Katit ma tean küll... polegi teda ammu näinud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Jaanek
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 11 kuud tagasi #18635 lisas Jaanek
Vastas Jaanek teemas Töö & kool
Tänan Teid!
See oli see mida ootasin (viide seadusele)(olen täiskasvanu)

Ja edu Teile töös ja isiklikus elus!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.