kui on kindel kuu palk

  • rain
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18469 lisas rain
mul on kindel kuu palk lepingus,küsida tahan seda kui teen üle tunde ,mismoodi siis makstakse, palun vastake ausalt tänan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Evelin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18470 lisas Evelin
Vastas Evelin teemas kui on kindel kuu palk
EV seaduste järgi on tööandja kohustatud pidama tööajaarvestus (ehk tunitabelit) kõigi oma töötajate kohta (k.a. kuupalgalised). Kui firma on läbinisti aus, siis on need ületunnid sinu tunnitabelis näha ja makstakse kuupalgale lisaks nagu ikka ületundide eest. Teine võimalus - tööandja ei pea ületunde kinni maksma vaid annab sulle nende tundide eest vabu päevi - see variant on firmades rohkem levinud kui ületundide tasustamine, kuid seaduslikud on nad mõlemad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mac
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18481 lisas mac
Vastas mac teemas kui on kindel kuu palk
ületunni eest on ettenähtud vähemalt pooleteise kordne tunni tasu või siis kui tahad saada rohkem 1.5 kordset tunni tasu pead sa selle läbirääkimiste teel saavutama ! ÜLE TUNNID EI OLE KOHUSTUSLIKUD ÜHEGI SEADUSE JÄRGI !!!!!!!!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • rain
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18482 lisas rain
Vastas rain teemas kui on kindel kuu palk
kui palju võib päevas ületunde teha kas on mingi norm ka ette nähtud.ma olen isegi 48 tundi järjest tööl olnud ,see ei ole ju normaalne.ma võin töö kaitsesse pöörduda aga mis see aitab teised on sellega rahul peaasi et mingit palka saada tänapäeval on raske head töökohta saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18556 lisas marge
Vastas marge teemas kui on kindel kuu palk
§ 9. Ületunnitöö piirnormid

(1) Koos ületunnitööga ei või tööaeg nädalas ületada keskmiselt 48 tundi neljakuulise arvestusperioodi jooksul. (2) Töötajat ei ole lubatud rakendada ületunnitööle üle nelja tunni päevas. Vahetuse kestus koos ületunnitööga ei tohi ületada 12 tundi. (3) Ületunnitöö piirnorme ei rakendata vääramatust jõust tingitud vajaduse korral. Piirnorme võib ületada:1) loodusõnnetuse või tootmisavarii ennetamiseks või nende tagajärgede kiireks kõrvaldamiseks;2) õnnetusjuhtumi, tööseisaku, tööandja asjade hävimise või riknemise ärahoidmiseks;3) ajutiselt äraoleva töötaja asendamiseks käesoleva lõike punktides 1 ja 2 ettenähtud juhtudel;4) käesoleva paragrahvi lõikes 4 ettenähtud juhtudel. (4) Töötajat võib tema nõusolekul rakendada täiendavalt ületunnitööle 200 tunni ulatuses aastas järgmistel tingimustel:1) tööandja ei nõua töötajatelt vastavate kokkulepete sõlmimist ja täiendavast ületunnitööst keeldumine ei kahjusta otseselt ega kaudselt töötaja olukorda;2) täiendava ületunnitöö tegemine ei tekita üleväsimust ega kahjusta töötaja tervist;3) tööandja peab sellise töö tegijate üle eraldi arvestust ja esitab vastava arvestuse tööandja asukoha (elukoha) tööinspektorile ning töötajaid esindavale organisatsioonile nende nõudmisel;4) töötajal on õigus keelduda täiendava ületunnitöö tegemisest ning tööandja asukoha (elukoha) tööinspektoril on õigus täiendavat ületunnitööd keelata või piirata, kui käesoleva lõike punktides 1–3 loetletud tingimusi või üldiseid tööohutuse ja töötervishoiu nõudeid ei täideta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ljuda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18560 lisas Ljuda
Vastas Ljuda teemas kui on kindel kuu palk
Meil on kvartaalne summeeritud tööaja arvestus. Nt. kvaartalis on 504 töötundi. Sel kvartalis ma olin puhkusel üks kuu. Ma töötasin seoses sellega kaks kuud ja mul on töötatud 400 tundi (töötasin väga pingiline, 26 päeva kuus). Kas mul on ületunde või ei?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.