ettevalmistus emapalgaks

  • huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18471 lisas huviline
ettevalmistus emapalgaks lisas huviline
Tere!
Olen maksnud oma töötajatele alati ametlikult palka ja ikka mitmekordselt rohkem kui miinimummäär. Kuna ise olen ettevõtte üks omanikest (teine on abikaasa), siis pole endale ametlikku palka rohkem arvestanud kui 700.- kuus.
Jäin äsja lapseootele, laps peaks sündima aprillis 2004. Nüüd siis see emapalga eelnõu ka kohe ajastatult. Seega, tuleks mul aluseks 2003 töötasu. Selge on see, et 700.- kuupalka aluseks võttes hakkaksin saama emapalka ilmselt miinimumpalga järgi. Nüüd mu töötajad tahtsid mind kohe selles suhtes aidata ja arvasid, et oleks rumal riigi poolt pakutavast toetusest niisama ära öelda.
Nüüd KÜSIMUS:
Kas mul oleks töötajate poolt pakutud varianti otstarbekas kasutada ja deklareerida raha saajate vahel ümber, st nemad saaksid miinimumpalka(või veidi rohkem) ja mina siis selle vahe võrra rohkem, maksud oleksid ju kõik makstud, vaja vaid maksudeklaratsioone parandada. Kas see jätaks minu ettevõtte Maksuameti ja muude võimalike ametite silmis halba valgusesse, või pole see kellegi muu probleem peale minu enda. Palun teie arvamust ja mitte hukkamõistu, et taoline majanduslik mõttevälgatus tekkis pakutava võimaluse kasutamiseks... Tõesti, asi pole ju lõppkokkuvõttes rahas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvamus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18475 lisas arvamus
Vastas arvamus teemas ettevalmistus emapalgaks
Vabandan oma kyynilise suhtumise p'arast, aga kas ettev6te omanikuna polnud Teile palju kasulikum v6tta v'alja majandusaasta tulemuste p6hjal dividende ja hoida nii kokku sots. ja haigekassa maksu maksmisest? Nyyd olete probleemi ees, kus soovite riigilt abi aga omapoolne panus sotsmaksu maksmise osas on j'a'anud tegemata ... Mina Teie t'o'otajana oma palganumbrit kyll ymber ei m'angiks...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MM
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18476 lisas MM
Vastas MM teemas ettevalmistus emapalgaks
Selle asemel et siin küüniliselt aasida tööandja ja firmaomaniku üle, pööraks mina hoopis tähelepanu sellele kui usaldusväärne on töötajate ja tööandja suhe! Kui töötajad nõus on, siis loomulikult päästa veel mis päästa annab! Ja minuarust võiks seda teha enamgi kui töötajate palga arvelt. Võta või laenu ja näita endale veel suuremat palka. Hea investeering ju - 59% investeerid ja 100% saad tagasi.. ok päris nii ei ole, sest terve aasta ju nii ei toimi! Aga kindlasti näita endale mingit palka, ära jäta kasutavama

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • arvaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18487 lisas arvaja
Vastas arvaja teemas ettevalmistus emapalgaks
Aga milles siis küsimus on kui mitte rahas, milleks need vassimised siis töötajate deklaratsioonidega? Kas töötajad aru ei saa, et nende sotsiaalsed tagatised vähenevad selle tagajärjel - järgmisel aastal läheb mõni töötajatest dekreeti ja kas siis hakkate jälle deklaratsioone ümber kirjutama?
Jabur idee.
Aga palka võiksid endal küll tõsta (ma saan jutu põhjal aru, et teie firmas otsustavad palkade üle omanikud, kes on ka juhatuse rollis), see on hea mõte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hmm...
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18504 lisas hmm...
Vastas hmm... teemas ettevalmistus emapalgaks
Tundub tegelikult töötajate suhtes ebaaus nende pakutud varianti kasutada, selle arvelt saavad nad ju hiljem vähem haigusrahasid ja pensioni. Aga võiksid küll määrata või lasta määrata omale normaalse palga või näiteks preemiat heade töötulemuste eest jooksval aastal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eits
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18513 lisas eits
Vastas eits teemas ettevalmistus emapalgaks
Deklarite ümbertegemine Maksuametis kindlasti märkamata ei jää, saad endale kontrolli kaela ja siis seleta mida tahad. Sul on võimalus endale veel 4 kuud korralikku palka maksta, kuid loomulikult pead ka maksud maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18537 lisas huviline
Vastas huviline teemas ettevalmistus emapalgaks
tänud kommentaaride eest!
mõne päeva möödudes on tehtud järgnevad otsused: töötajatele jätkata ametliku palga maksmist. esitatud deklaratsioone ei muudeta. vastavalt võimalustele suurendan enda palka, aga kuna ma mõtelsin tõsiselt esimeses tekstis öeldut-asi pole rahas, siis lõhki ei rebi, et saada max emapalka.
Nii on kõik rahul ja eriti töötajate õiguste eest seisjad ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.