töövõimetusleht

  • gea
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18488 lisas gea
töövõimetusleht lisas gea
Tekkis segadus töövõimetuslehe täitmisega.
Kuna praegu tuleb panna ainult põhipalk töövabastuse alguspäevale eelnenud päeval, siis
kui töötajal on põhipalk 3000 EEK.
Ta on haige 13.08-22.08. Siis kas arvutan talle selle kuu päevapalga ja korrutan 12 päevaga? Summa 1200. Kas siis selle panengi või min. 2160 EEK?
Segadus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • gea
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18489 lisas gea
Vastas gea teemas töövõimetusleht
Aga kui ta on haige ainult viis päeva ja on tükitööline?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • gea
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18490 lisas gea
Vastas gea teemas töövõimetusleht
Kas neil kel on põhipalk läheb ikkagi põhipalgasumma sinna ja tükitöölistel, kes on alla kuue kuu töötanud siis 2160?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18553 lisas mari
Vastas mari teemas töövõimetusleht
Põhipalk on ikka üks kindel summa, mis on töötajal fikseeritud töölepingus ning mis ei tohi olla alla kehtiva miinimumpalga. Ma ei ole küll tükipalka saavate inimestega väga palju kokku puutunud, aga neil vähestel, kellega olen, on põhipalk ikka olnud fikseeritud. See number peakski minema haiguslehele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eeva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18572 lisas Eeva
Vastas Eeva teemas töövõimetusleht
Olen selles küsimuses otseslt suhelnud Haigekassaga. Kuna meil on ka tükitöölised, kes saavad töötasu ainult tükitöö alusel, puudub neil kindel põhipalk. Samas garanteerib tööandja neile miinimumpalga, s.o. 2160,-. Haiguslehele tulebki sellisel juhul märkida põhipalgaks 2160,-. Haiguspäevad eelnevatel kuudel vms. töölt puudumine pole haiguslehe täitjale üldse oluline, kuna haigusraha töötajale arvutab Haigekassa ise eelnenud kalendriaasta sissetuleku alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.