veel küsimus

  • küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18492 lisas küsija
veel küsimus lisas küsija
Nimelt kuidas käituda, kui tööleping lõpetatud aga maksmata jäi lõpparve ja maksmine toimub 2 kuud hiljem. Kas ikka pean kõik maksud kinna ja käitun nagu tava tasu arvutamisel!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18552 lisas mari
Vastas mari teemas veel küsimus
Kui see oli tööandja viga, siis oleks aus töötajale selle eest hüvtist maksta 0,5% maksmisele kuuluvast summast iga viivitatud päeva eest.
Muidu on ikka kõik samamoodi nagu palgaarvutamine ikka. Ära unusta töötajale ka kasutamata puhkust rahaliselt kompenseerida!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18555 lisas marge
Vastas marge teemas veel küsimus
mis 0,5%, töötajal on õigus ju keskmist päevaraha saada kogu selle kahe kuu eest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18557 lisas mari
Vastas mari teemas veel küsimus
See paragrahv (TLS 119), mis määrab keskmise päevapalga maksmise, puudutab töölepingu ebaseaduslikku lõpetamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18558 lisas mari
Vastas mari teemas veel küsimus
Aga mida arvatab palk.ee? Kuidas oleks õige?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18559 lisas marge
Vastas marge teemas veel küsimus
mis ebaseaduslik lõpetamine? see kohustab teda ikka maksma lõpparve väljamaksmisega viivitamise eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18563 lisas mari
Vastas mari teemas veel küsimus
TLS 5.peatükk, 7.jagu Poolte vastutus töölepingu ebaseaduslikul lõpetamisel paragr.-d 117-119.
Ma olen siiani arvanud, et kui tegemist ei ole töölepingu ebaseadusliku lõpetamisega, siis rakendatakse palgaseaduses ettenähtud viivist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18564 lisas marge
Vastas marge teemas veel küsimus
Viivise kohaldamise küsimuses lõpparve kinnipidamise eest makstavale hüvitisele on Riigikohus leidnud, et palgaseaduses ettenähtud viivist tuleb palga maksmisega viivitamisel maksta kuni töölepingu lõpetamise päevani, mil tööandja on kohustatud PaS paragrahv 32 alusel välja maksma lõpparvena kõik tööandjalt saadaolevad summad. Lõpparve kinnipidamise eest järgneb tööandja vastutus paragrahv 119 lõige 2 alusel (Riigikohtu tsiviilkolleegiumi kohtuotsus 22. juunist 1999.a, tsiviilasi 3-2-1-48-99 - RT III 1999, 21, 205). Seega pärast töölepingu lõpetamist viiviseid ei arvutata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18581 lisas mari
Vastas mari teemas veel küsimus
Aitäh Marge! Ma usaldan Su vastust ja võtan arvesse, et olen asjast valesti aru saanud. Ma pean küll tunnistama, et see paneb mu teatud mõttes probleemi ette. Näiteks võetakse ajutiselt asendama töötaja kellegi haiguse ajaks. Pole võimalik täpselt ette ennustada, millal töötaja tagasi tööle tuleb. Sellisel juhul ei saa kuidagi lõpparvet õigeaegselt väljamaksta. Sama kehtib ka töötaja vallandamisel distsiplinaarkaristuse korras. Lisan selgituseks, et töötan riigiasutuses, kus kõik rahad liiguvad läbi riigikassa, kus iga ülekande toimumiseks kulub 3 tööpäeva. Õnneks ei ole selliseid juhuseid väga tihti, kuid aeg-ajalt juhtub siiski. Siiani oleme olukorras, kus riigikassalt samaks päevaks raha ei saa, maksnud töötajale 0,5% hüvitust, kuigi tegemist ei ole tööandja, vaid riigikassa poolse viivtamisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18592 lisas marge
Vastas marge teemas veel küsimus
paraku on seadus ses kohas selline jahh.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.