Töökohustuste muutmine

  • Merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18499 lisas Merike
selline mure - olin 3,5 kuud haiguslehel ja siis võimaldas tööandja mulle veel kuu aega puhkust. Nüüd, tagasi tööle minnes, pakub tööandja mulle suusõnaliselt hoopis teist tööd, mis ei haaku kuidagi minu senise ametikohaga. Võin seda vaid ametikoha nimetuse järgi järeldada, kuna vaatamata minu palvele koostada mulle ka ametijuhend, ei ole tööandja seda aasta jooksul vaevunud tegema. Mida peaksin tegema, milliseid pabereid tööandjalt nõudma - pakutav töö mind ei rahulda. Kas tuleks kõne alla lahkumine TLS paragrahv 82 alusel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18551 lisas mari
Vastas mari teemas Töökohustuste muutmine
Kui sul on tööleping, kus on olemas ametinimetus, siis peaks tööandja sul võimaldama töötada sel ametikohal. Kui tööandjal ei ole võimalik sulle sama ametikohta tagasi anda, peaks ta tegema sulle kirjaliku ettepaneku teisele töökohale asuda. Juhul kui tegemist on madalamalt tasustatud ametikohaga, peaks tööandja jätkama 1 kuu jooksul senise palga maksmist. Juhul kui te kokkuleppele ei jõua, siis tuleb kõne alla küll Tls par. 82 järgi lõpetamine ja põhjenduseks muudatused töökorralduses. Hüvitis 2 kuu keskmise palga ulatuses (kui sul on määramata ajaks sõlmitud tööleping).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.