miinimumpalgast

  • jana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18540 lisas jana
miinimumpalgast lisas jana
Saan aru, et miinimumpalk hetkel on 2160.-
Küsimus järgmine- kas töötaja põhipalk võib olla sellest väiksem, kui töötaja ei saa mingil juhul kogusummana palka alla 2160.-
Näiteks on põhipalk 1500.- ja sellele lisandub tükipalk keskmiselt 9000.- kuus.
Kas siis näiteks haiguslehele peakski kirjutama, et töötaja põhipalk on 1500.- kuus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18544 lisas mari
Vastas mari teemas miinimumpalgast
Täiskoormusega töötaja põhipalk ei tohi olla alla kehtivat miinimumpalka. See, et töötaja saab lisatasusid, ei ole põhipalga vähendamise põhjus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18567 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas miinimumpalgast
See ei puutu küll küsimuse sisusse aga mulle tundub, et Te eksite tulemuspalga e tükipalga olemuses.
Ettevõte kehtestab oma palgasüsteemi ja kui talle meeldib võib ta põhipalga jaotada 2 ossa: esimene osa võib olla garanteeritud (N:1500)ja teine osa on palk tulemuselt e tükipalk. Tükipalga aluseks on aga töönormid. Ning sellest kuidas makstakse palka kui töönorme ei täideta räägib Palgaseaduse paragrahv 18.
Niisiis teeme ikka vahet põhipalgal ja lisapalgal mida tavaliselt makstakse mingite lisaülesannete täitmise või muude eritingimuste eest!
PaS Paragr2 (2) Põhipalk on töölepingus või õigusaktis kindlaks määratud tunni-, päeva-, nädala- või kuupalgamäära alusel arvutatud palk.
Kui süveneda tükihinnete väljatöötamise printsiipidesse siis avastate, et tõepoolest on ka siis tegemist kindlaks määratud tunni-, päeva-, nädala- või kuupalgamäära alusel arvutatud palgaga:
tükihinne = tööajanorm x pagamäär

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18573 lisas jana
Vastas jana teemas miinimumpalgast
kuidas siis ikka jääb. Kas põhipalk võib siis olla näit 1500.- ja sellele lisandub tükitööpalk? Ja tööandja garanteerib, et töötaja ei saa mingil juhul alla kehtiva miinimumpalga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18595 lisas mari
Vastas mari teemas miinimumpalgast
Nagu juba eelpoolöeldi: Põhipalk on töölepingus või õigusaktis kindlaksmääratud tunni-, päeva-, nädala- või kuupalk (Palgaseaduse par. 2, lõige 2). Lõige 7 : Palgaalammäär on VV poolt kehtestatud kindlale ajaühikule vastav palga suurus, millest madalamas ei ole lubatud kokku leppida töötamisel täistööajaga.
Kuidas arvutate te näiteks ületunnitöötasusid, kui põhipalk on fikseeritud madalam miinimumpalgast? Olen ise kokkupuutunud juhusega, kui töötaja põhipalk oli samuti kuskil 1500 ligi ja sellele lisati tükipalk. Töötaja tegi pidevalt ületunde, aga tema ületunnitasud arvutati põhipalga järgi ehk tunnitasu kujunes tunduvalt väiksemaks kui kehtestatud miinimum. Normaalne oleks mu meelest kehtestada töönormid, mille täitmisel saadakse kindlat kuupalka (näiteks x arv mingit tööülesannet y väärtusega tükihindega = z päevapalk või taandada tükipalk tunnipalgaks fikseerides töö hulga tunnis).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18603 lisas jana
Vastas jana teemas miinimumpalgast
aga töötajad saavad ületunnitasu tükipalgapealt meil

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18604 lisas mari
Vastas mari teemas miinimumpalgast
Ma arvan ikka, et kui te nimetate seda põhipalgaks, siis ei tohi see olla alla kehtestatud miinimumi. Ega palgaseadus ka just eriti informatiivne ei ole sellisel puhul, sest tükipalka ei mainita seal üldse. Kuidas te töötaja töölepingus palga fikseerite, palgatingimus peaks olema ju nõnda sõnastatud, et töötaja jaoks oleks läbinähtav, kuidas tema kuupalk kujuneb?
Ma arvan, et teil peaks kindlad töönormid olema, millele vastavad kindlad ajanormid ja tükihinded, siis neist moodustukski töötajate põhipalk.
Palgaseaduse kohaselt koosneb palk põhipalgast, millele lisanduvad lisatasud, preemiad ja juurdemaksed. Tükipalk ei ole ei lisatasu, preemia ega juurdemakse, järelikult on see põhipalk. Kui teil on normid olemas siis selle alusel saategi põhipalga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18607 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas miinimumpalgast
Kui Teie ettevõtte Tükipalgasüsteemis puuduvad sellised täpsustused nagu erinevatele töödele kehtestatud palgamäärad siis ei jää Teil muud üle kui kirjeldada kokkulepitud palka kui mitte väiksemat kehtivast alampalgast.
Minu teada lähtub haigekassa haiguspäevade tasustamisel ikka maksuameti poolt esitatud palgaandmest ning kui kokkulepitud palk on väiksem tegelikust siis makstakse tegeliku järgi (mulle jääbki siin arusaamatuks milleks peab veel kirjeldama palgakokkulepet.)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.