elatusraha määramisest

  • Peeter
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18571 lisas Peeter
Soovin vastust palk.ee-lt ja teilt kallid kaaskodanikud kes te olete asjaga kursis.
Nimelt töötan 2003a algusest 0,5 kohaga ja minu netopalk on fikseeritult 1190.- kuus. Kas sellelt summalt on võimalik nõuda alaealise lapse elatusraha ja kui suure summa ulatuses on võimalik seda minu netopalgalt 1190.- kuus kinni pidada? Kui suur või väike peab olema summa mis mulle minimaalselt ühe kuu elatusrahaks palgast alles jääb kui sealt elatis maha arvestatakse? Kui te antud küsimusele vastate siis võimaluse korral palun vihjake vastava õigusakti §-le kust info pärineb. Võite mulle ka mailida.
Teid ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18575 lisas marge
Vastas marge teemas elatusraha määramisest
kle, võta parem mõistus pähe ja ole oma lapsele toeks. oskasid teha, oska ka vastutada. kahtlen tugevalt, et 0,5 kohta su kogu sissetulek on (ei tea kuda sa sellega ise küll ää elad?)- pigem tulude varjamine

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Peeter
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18576 lisas Peeter
Vastas Peeter teemas elatusraha määramisest
asi selles ongi et ega eriti hästi sellega ära ei ela ja kui veel peab mingi osa ära kah maksma siis ...
mis lapsesse puutub, siis minul pole lapse kohta mingit infot aga kuulu järgi lapse ema istub temaga kodus ja tema rikkurist mees tegeleb musta raha pesemisega, kuigi see ei puutu üldse sellesse teemasse...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ene
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18577 lisas Ene
Vastas Ene teemas elatusraha määramisest
Vastavalt perekonnaseadusele on vanem kohustatud ülal pidama oma alaealist last jne. Sama seaduse § 61 lg 1 kohaselt elatis määratakse kindlaks igakuise elatusrahana, lähtudes kummagi vanema varalisest seisundist ja lapse vajadustest. Lg 4 kohaselt igakuine elatusraha lapsele ei või olla väiksem kui 1/4 kehtestatud kuupalga alammäära. Seega ei ole mingit kindlat protsenti palgast. Küll aga võtab kohus arvesse asjaolu, et olete (tõenäoliselt) töövõimeline mees, kellel olemas kõik võimalused täiskohaga palka saada. Sellistel kordadel võtab kohus tavaliselt arvesse Eesti keskmise palga ning teeb otsuse sellest lähtuvalt (~30%). Seega, kui asi pöördub kohtusse, siis sealt midagi head loota ei ole ning soovitavalt otsiks juba ette mingi parema töökoha. Info pärineb kohtupraktikast

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Peeter
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18578 lisas Peeter
Vastas Peeter teemas elatusraha määramisest
Ene, tänan info eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18580 lisas mari
Vastas mari teemas elatusraha määramisest
Elus juhtub mõndagi ja kohtumõistmine teise inimese üle ei ole sobilik, eriti kui ta su nõuannet küsib. Kuigi olen isegi seda meelt, et oma tegude eest tuleb vastutada, arvan ka, et kus ei ole, sealt ei saa ka midagi võtta. Tööpuudus ei ole Eestis ka mitte teisejärguline probleem.
Peeter, loodan, et hoolimata rahaprobleemidest ei kaota sa sidet oma lapsega. Edu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Peeter
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18586 lisas Peeter
Vastas Peeter teemas elatusraha määramisest
mari, tänan arvamuse eest. Töötus on eriliselt tõsine probleem just siin Eesti kaguregioonis, ennastki on see ähvardamas aga hea et on 0,5 kohagagi tööd aga kui kohus sellest palgast muidugi pool või enam elatiseks määrab siis on seis nutune.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.