Töötqmine lapsehoolduspuhkuse ajal

  • kämbu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18725 lisas kämbu
Tere! Olen raseduspuhkusele siirdunud isik, kes tahaks teise ettevõtte heaks kodus tööd tegema hakata. Kas keegi oskab komenteerida, millised on mul selleks võimalused, kuidas peaks (saaks) mind tööle vormistada.
Minu küsimus puudutab töötegemise võimalusi 1) rasedus- ja sünnituspuhkuse (töövõimetusleht 140 kp-ks) ning 2) lapsehoolduspuhkuse ajal. Esimesel juhul tundub mulle, et tööd teha nagu ei tohiks, sest mulle on välja kirjutatud töövõimetusleht. Teisel juhul aga ei oska ma takistusi ette näha. Lihtsalt ei tohiks teisest töökohast arvestada 1000.- kr tulumaksuvaba miinimumiga. Kas on nii?
Ja veel, kui mul niikuinii tulenevad sotsiaalsed garantiid esimesest töökohast, siis kas tuleks kõne alla töövõtulepingu sõlmimine lisatöökohas? Siis äkki saaks lepingu kohe sõlmida, kuid töö eest tasumise märkida sellesse aega, kui mul raseduspuhkus läbi on ning siirdun lapsehoolduspuhkusele.
Loodan, et mu tsipa segasest olukorra kirjeldusest aru on võimalik saada ning keegi oskab aidata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eits
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18897 lisas eits
1) rasedus- ja sünnituspuhkuse(töövõimetusleht 140 kp-ks) - ei tohi tööd teha, palka saaks maksta lapsehooldustoetuse sildi all, nii nagu suured ettevõtted oma lapsehoolduspuhkusel viibivatele emadele maksavad umbes 2000.- kuus. Või parem tõesti oodata 140 päeva ära.
2) lapsehoolduspuhkuse ajal - võid tööd teha. Eelmises kohas kirjutada avaldu, et ei soovi enam, et nad arvestaks 1000.- TM vaba miinimumi ja anda selline avaldus teise töökohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.