Töölepingu muudatus

  • axel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18737 lisas axel
Tere.
Tööandja tahab lepingut muuta,ehk vormistada ümber nagu ma töötaks poole kohaga ja aasta algusest peale.(ettekäändega ,et ei tule norm.tunde täis jne.)Mis tema võib sellest kasu saada ja mis ohud minul sellega kaasnevad??Kas see mõjutab ka puhkuse tasu arvestust ja päevade arvu??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • raamatupidaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18752 lisas raamatupidaja
Vastas raamatupidaja teemas Töölepingu muudatus
Sama küsimus. Töölepingu muudatus uuest aastast annab töötajale tööd poole kohaga. Kuidas toimub uuel aastal puhkusrahade arvestus kasutamata jäänud puhkuse osas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18754 lisas mari
Vastas mari teemas Töölepingu muudatus
Puhkuserahade arvestamisel ja puhkusepäevade osas ei toimu töötaja koormuse vähenemisel (ega ka suurenemisel) mingit muutust. Põhipuhkuse pikkus ei sõltu koormusest, see on nii täis- kui osalise koormusega töötaval töötajal sama. Puhkuserahasid arvestatakse vastavalt seadusele kas kuue kuu keskmise palga järgi või säilitatakse kuupalk.
Axelile: Sinu töölepingu muutmine koormuse vähendamise näol toob tööandjale kaasa rahalise võidu, ta ei pea sulle enam niipalju palka maksma. Sinu jaoks ongi muutus selles, et töötad vähem tunde ja saad ka vastavalt vähem palka.
Raamatupidajale: kui ma su küsimusest õigesti aru saan, kavatsed kasutamata puhkuse rahas väljamaksta. Seda ei tohi sa teha kui töötaja ikka edasi töötama jääb ja muudetakse vaid tema koormust, kasutamata puhkus hüvitatakse ainult peale töösuhte lõpemist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • maria
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18773 lisas maria
Vastas maria teemas Töölepingu muudatus
Tööandjal on lepingu muutmisel suur kasu - ta ei pea enam seda töötajat tööga kindlustama rohkem kui 1/2 kuu normist. Seda lepingumuudatust ei oleks targal inimesel küll vaja teha - iial ei tea, mis elu toob ja kuidas tööd saada on. Seda enam veel tagantjärele.
See ei muuda puhkusearvestuses midagi - päevad jäävad samaks ja tasu aluseks on ka väljateenitud töötasu (eelmise kuue kuu keskmine).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • raamatupidaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18779 lisas raamatupidaja
Vastas raamatupidaja teemas Töölepingu muudatus
Tegelikult on probleem ikkagi väljateenitud kuid kasutamata puhkusega. Selline situatsioon: töötaja hakkab uuest aastast tööle poole kohaga. Aasta lõpu seisuga on tal kasutamata puhkust ca 38 kal.p. Kui nüüd seesama töötaja otsustab töölt järgmise aasta oktoobris lahkuda, siis minu arusaamist mööda saab ta puhkuse kompensatsiooni poole väiksema summa ulatuses, kui oleks ta saanud seda töösuhte lõpetammisel enne poole kohaga tööle asumist. Kas ma olen õigesti asjast aru saanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ka raamatupidaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18780 lisas ka raamatupidaja
Vastas ka raamatupidaja teemas Töölepingu muudatus
Ega seda kasutamata puhkuse summat ei saa kätte muidu kui tuleb puhkusele kohe minna või siis koos lõpparvega. Lõpparveta puhkuse kompensatsiooni ei maksta lp.raamatupidaja.
Seega kui tõesti tahate sellele töötajale head, laske ta kohe puhkusele. Kõige kasulikum lahendus. Töölepingut saab muuta kokkuleppega - mitte ühepoolselt ja sellepärast soovitan soojalt mitte lasta vormistada poole kohaga tööle.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.