LAPSEPUHKUS JA TÖÖLEMINEK

  • aevert
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18817 lisas aevert
Olen siiani aru saanud, et peale sünnitust saan lapsega kodus olla 3 aastat ja siis tööle minnes saan oma endise töökoha tagasi. Hiljuti tehti mulle selgeks et kodus võin olla vaid 1,5 aastat ja kui siis tööle ei lähe jään oma töökohast ilma!! Rääkimata sellest et ka palka võivad kärpida !! Panevad madalamale palgale !! Sõime võetakse aga alles 2 aastaseid lapsi !! Mida tegema pean ja kas selline jutt vastab tõele!! Sellist taktikat on juba ühes firmas kasutstud!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18819 lisas mari
Vastas mari teemas LAPSEPUHKUS JA TÖÖLEMINEK
See, mida sulle räägiti on täiesti vale. Lapsehoolduspuhkust on õigus kasutada kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ning selle aja sees ei saa sind ei teisele ametikohale üle viia, palka alandada ega lahti lasta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Krissu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18822 lisas Krissu
Vastas Krissu teemas LAPSEPUHKUS JA TÖÖLEMINEK
Puhkuseseadus § 29. Lapsehoolduspuhkus
(1) Lapse emale või isale antakse tema soovil lapsehoolduspuhkust kuni 3-aastase lapse kasvatamiseks. Lapsehoolduspuhkus lõpeb hiljemalt lapse 3-aastaseks saamise päevale järgneval päeval.
(3) Lapsehoolduspuhkust võib kasutada ühes osas või osade kaupa igal ajal kuni 3-aastase lapse kasvatamiseks.
Su tööandja on asjadest küll väga omapärased arusaamad. Fakt on see, et võid rahulikult lapse 3-e aastaseks saamiseni kodus olla. Kui 3 aastat saab täis ja sa pole tööandjale tööle tagasi minemiseks avaldust teinud siis on tööandjal võimalik tööleping ühepoolselt lõpetada.
Töökoht on sul kindlustatud sama kaua kuni laps saab 3-e aastaseks.Selle aja jooksul on sul on õigus üks kõik millal kirjutada tööandjale 2-e nädalase etteteatamisega avalduse, et soovid tööle tagasi tulla ja nemad peavad seda sulle võimaldama. Kui nad ka on kellegi teise tähtajatu töölepinguga tööle võtnud siis see on nende mure.Ja mis puutub palka, siis seda nad ka nn kärpida ei saa - tööle minnes hakkad saama sama palka, mis ennem dekreeti minnes. Siin on ainult tööandjale jäetud vabad käed, sest arvatavasti on nende aastate jooksul teistel töötajatel juba mitu korda palka tõstetud aga seadus ei kohusta, et tööandja peaks jälle tööle minemisega sul ka palka tõstma :(
Mina olen alati abi saanud tööinspektsioonist -neile on ka võimalus emaili saata ja vastavad väga ruttu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • aevert
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18864 lisas aevert
Vastas aevert teemas LAPSEPUHKUS JA TÖÖLEMINEK
Tänud vastajatele!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.