puhkusekompensatsion

  • ansa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18818 lisas ansa
Läksin tööle 01.10.98.a.Lapsepuhkusele jäin esimese lapsega 1999.a.Teine laps sündis 2000.a.vahepeal ma tööl ei käinud.Kui laps sai kolmeseks lõpetasin töölepingu ning siis öeldi,et mul on saada puhkusekompensatsioni.Kas see on siis see aeg mil ma teise lapsega dekreedis olin?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18820 lisas mari
Vastas mari teemas puhkusekompensatsion
Puhkusekompensatsiooni ehk kasutamata puhkuse hüvitist saad sa perioodi eest 01.10.1998- lapsehoolduspuhkusele jäämise kuupäev. Kui su puhkuse pikkuseks on 28 päeva, siis iga kuu eest saad 2,33 päeva kasutamata puhkuse hüvitist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annela
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18823 lisas annela
Vastas annela teemas puhkusekompensatsion
See peaks siis tähendama seda,et mateise lapse pealt puhkuseraha ei saa.Samas tekkis selline küsimus:seadusega on ette nähtud pideva tööstaasi puhul(minul sai 5aastat täis)2kuutasu.Kas minu puhul on see ette nähtud,sest sellest4 aastat olen lapsehoolduspuhkusel ju olnud,kas see loeb,kui ainult tööraamat sees on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18824 lisas mari
Vastas mari teemas puhkusekompensatsion
1. Puhkust antakse äratöötatud aja eest, mitte laste pealt. Küll aga ei ole sul selle aja eest, mil sa olid lapsehoolduspuhkusele vormistatud, võimalik saada kasutamata puhkuse hüvitist, sest lapsehoolduspuhkuse ajal ei olnud sul õigust korralisele puhkusele.
2. Küsimust 2 kuutasu kohta on mul küllaltki raske mõista. Kui sa andsid lahkumisavalduse ehk lahkusid omal soovil, siis ei ole sul peale kasutamata puhkuse hüvitise tööandjalt küll midagi nõuda. Kui oli koondamine, siis oleks tööandja pidanud sulle sellest 2 kuud etteteatama ja siis 2 kuu keskmise palga ulatuses koondamishüvitist maksma. Sellisel juhul ei tähenda sinu lapsehoolduspuhkusel viibimine midagi: see aeg läheb tööstaazi arvesse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.