pankrot

  • romi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18861 lisas romi
pankrot lisas romi
Mul on selline küsimus, läksin kuu aega tagaasi dekreeti ja nüüd läheb firma pankroti, kas mul on õigus saada selle puhul hüvitist kui mu tööleping on hetkel peatatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sohvi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18869 lisas sohvi
Vastas sohvi teemas pankrot
Arvan, et ei ole, sest pankroti puhul ei pea firma isegi ette teatama töölepingu lõpetamisest.

§ 86. Tööandja algatusel töölepingu lõpetamise alused

Tööandja võib lõpetada määramata kui ka määratud ajaks sõlmitud töölepingu enne lepingutähtaja möödumist:
1) ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimisel;
2) tööandja pankroti väljakuulutamisel;
§ 97. Töölepingu lõpetamine ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimisel või tööandja pankroti väljakuulutamisel

(1) Tööandjal on õigus lõpetada töötajatega tööleping § 86 punktis 1 ettenähtud alustel, kui ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni tegevus lõpetatakse täielikult ning selle baasil ei moodustata uut ettevõtet, asutust või muud organisatsiooni.

(2) Tööandja pankroti väljakuulutamisel on pankrotihalduril õigus lõpetada tööleping töötajatega § 86 punktis 2 ettenähtud alusel pärast pankrotiotsuse tegemist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 9 kuud tagasi #18878 lisas mari
Vastas mari teemas pankrot
Sa peaks seda küsima tööinspektsioonist. Mina arvan küll, et sa peaks hüvitust saama, sul on ju kehtiv tööleping, mis sest et peatatud.
Töölepinguseaduse par. 91 lõige 2 ütleb, et pankroti puhul ei kehti keeld töölepingu lõpetamise suhtes ei ajutise töövõimetuse aga lapsehoolduspuhkuse ajal.
Nii et mina arvan, et sul on õigus hüvitisele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.