Õppepuhkus

  • Erika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 8 kuud tagasi #18966 lisas Erika
Õppepuhkus lisas Erika
Töötaja töötab 3-vahetusega töökohal,summeeritud tööajaarvestusega, nüüd tõi tööandjale tõendi,et asus õppima Õhtukeskkoolis. Õppetöö on 2korda nädalas. Tööandja näitab töötabelis õppepäeva,olenevalt võimalustest tekib selliseid õppepäevi kuus 3-4 päeva.(kui on graafikujärgne puhkepäev, siis ei ole probleemi ja tasustamist,on töötabelis puhkepäev ja kõik) Kuidas peab talle nende üksikute õppepäevade eest tasuma. Kas olen õieti teinud,kui aluseks võtan täiskasvanute koolituse seaduse järgi tasemekoolituse ,mille
järgi tasustatakse 30 päeva õppeaastas,millest omakorda 10 päeva keskmise palga järgi,ülejäänud päevade eest miin.palk. Kui arvestan õppeaastaks 9-10 kuud,siis olen jaganud 30: 9=3,33 päeva ühes kuus,ja sellest omakorda 1 päeva eest saab keskmise palga ja 2-3 päeva eest saab miinimumpalka. Kusagilt ei ole täpsemalt lugenud ,kas see on õige.
Kui siis kevadel on eksamisessioon,selle kohta toob eraldi koolist tõendi,aga tasu arvestan sama meetodi järgi.? Kas mu arvestus on Õige, andke nõu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 8 kuud tagasi #18969 lisas mari
Vastas mari teemas Õppepuhkus
Õppepuhkust antakse vastavalt seaduses kirjapandule tasemekoolituse puhul õppesessiooni ajaks. Õppepuhkusele saatmine eeldab, et töötaja on toonud tõendi õppeasutusest ja kirjutanud avalduse õppepuhkusele saatmiseks. Kui töötaja avaldust ei ole kirjutanud, vaid on teada andnud, et tal on seoses tasemekoolitusega vaja vaba aega, siis peaks seda käsitlemagi, kui vaba aega, mille eest palka ei maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Erika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 8 kuud tagasi #18972 lisas Erika
Vastas Erika teemas Õppepuhkus
Tähendab,töötaja peaks tooma veel avalduse ka nende päevade kasutamise kohta? Aga kuidas toimub kuu normtundide arvestus,arvestan selle õppepäeva ikka 8 tunniseks? Mis alusel ma ikkagi selle päeva tasustamata peaks jätma, saab ta ikkagi vähem kui tööl käies? Või oleks ikkagi targem planeerida kuu puhkepäevad just nendele õppepäevadele,siis muidugi ei tasusta.
Ei tea,kuidas mujal see asi lahendatud on?
Kellel on kogemusi nõu anda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.