TL lõpetamise avaldus iseendale ja puhkuseraha

  • Lene
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 8 kuud tagasi #19051 lisas Lene
Sain parema töökoha ja teatasin sellest oma ülemusele, kes on välismaalane ja käib Eestis harva. Kuna mina olen vastutav Eesti kontori personali ja sellega seonduva paberimajanduse eest, siis põhimõtteliselt andsim ma iseendale oma lahkumisavalduse.

Ülemus arvab, et ma ei mõtle seda lahkumist tõsiselt ja loodab, et oma jägmise külaskäigu ajal suudab mind ümber veenda. kindlasti tahab ta mind kuu aega kinni hoida. Võttes aluseks oma avalduses kirjutatud kuupäeva on mul vanas kohas jäänud 2,5 nädalat.

Ülemusega on meil suuline kokkulepe, et mina kuulan ära tema argumendid, miks ma peaksin sinna edasi jääma ja tema lubab mind nädal varem, kui kuu aega täis saab, töölt ära.

küsimus nüüd selline, et kui tema ei pea sellest suulisest kokkuleppest kinni, mind nädal varem töölt ära lasta ja ma ikkagi lähen, kas mulle makstakse puhkuseraha või mitte? Selle kohta konkreetset seadust ei leidnud, või ei osanud otsida.

Tean, et tööandjal on õigus nõuda minult päevapalka ametliku lahkumiseni jäänud päevade eest.

Vabandan, et sai pikk jutt, aga loodan, et keegi oskab nõu anda..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lea
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 8 kuud tagasi #19052 lisas Lea
Kõik kompensatsioonid makstakse sulle, kuid nendest lahutatakse maha tasu nende päevade eest mis sa varem lahkusid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19078 lisas Siiri
Ei lahutata maha. Lõpparvest ei tohi seda summat kinni pidada. Tööandja võib selle summa sisse nõuda läbi kohtu või töövaidluskomisjoni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • rmtp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19081 lisas rmtp
5) Töölepingu lõpetamisel töötajale töölepingu seaduse §-de 82 lg.2, 84 lg.1, 87 lg.2, 90, 110 lg.3 ja 113 lg.3 või täiendavalt kollektiivlepingu alusel tööandja poolt makstavatest hüvitustest on lubatud kinni pidada seadusega kehtestatud maksud, käesoleva paragrahvi 1.lõike punktis 2 ja 2.lõikes nimetatud tasu väljatöötamata puhkusepäevade eest ja tagastamata avansid.
Siiril õigus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.