Riigipühad ja palk

  • Endel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19138 lisas Endel
Riigipühad ja palk lisas Endel
Olen fikseeritud kuupalgaga töötaja, normaalse tööajaga (8 tundi päevas). Meil firmas tavaks, et muudetakse aastalõpus töötamise graafikut nii, et tekib ca poolteise nädalane "pikk püha" (jõuludest uue aasta alguseni). Tavaliselt enne seda tehakse veel töine nädalavahetus. Muidu tore asi, aga palka ka arusaadavalt vabade päevade eest ei maksta. Siit ongi küsimus, et kui palju võib palka vähendada, kas ainult töötamata jäänud tavaliste kalendripäevade eest või ka "punaste päevade" eest. Eelmises töökohas riigipühade eest ikka maksti, vaatamata sellele, et tööl ei oldud. Kuidas sellega siis on ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • killuke
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19139 lisas killuke
Vastas killuke teemas Riigipühad ja palk
antud juhul saan mina aru nii,et see töine nädalavahetus tähendab seda,et teete tööpäeva (või tööpäevad)ette ära,et siis pikemad pühad saada.Sellisel juhul peaksite ju oma kuupalga kätte saama.Riigipühade ja puhkepäevade eest ju palka ei maksta,ikka tööpäevade eest.(makstakse siis kui olete sel ajal graafiku järgi tööl).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19171 lisas Siiri
Vastas Siiri teemas Riigipühad ja palk
Aga minu meelest on nii, et kui tööandja võimaldab töötajatele pikemat puhkust enne aastavahetust, siis see on tööandja õigus. Samas ei ole tööandjal õigust Teile kokkulepitud palgast vähem maksta. Oma põhipalga peaksite kätte saama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mull
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19188 lisas mull
Vastas mull teemas Riigipühad ja palk
Ma saan aru, et töised nädalavahetused tähendavad tööpäevade ette tegemist, seega tasustatakse neid nii, nagu igat teist tööpäeva. Kui mõned päevad jäävad ette või ka tagantjärele tegemata, siis on võimalikud variandid: 1.tööandja kingib need päevad töötajale, kuid peab need vastavalt lepingus toodud tingimustele välja maksma - antud juhul siis kogu kuupalga; 2.tööandja ei soovi päevi niisama kinkida ja tahab raha kokku hoida, jälle võimalikud variandid: a)töötaja soovib pikemalt kodus olla ja aktsepteerib kokkuhoiupoliitikat ning kirjutab palgata puhkuse avalduse - ilma selleta pole tööandjal õigust palka vähendada; b)töötaja ei soovi rahast loobuda ja tööandja ei soovi töötamata päevi kinni maksta, siis peab tööandja kõigil tööpäevadel töötajale töö ja palga garanteerima, kuid töötaja peab sel juhul arvestama, et mõnusaid pikki nädalalõppe saab kalendri järgi sel aastal vaid ühe. Selliseid päevade ümberkorraldusi saab tööandja teha ikkagi töötajate nõusolekul ja kõiki seadusi järgides, siin tuleb lihtsalt mõistlikult asja arutada ja omavahel vastavalt võimalustele kokku leppida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.