kas on õige puhkuseraha

  • ain
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19155 lisas ain
Ma saan novembrikuu töötasu kätte 10. detsembril mis kantakse mu arvele 5000.- kr.(bruto 6470-1000-tulumaks-töötukind)
Ma lähen puhkusele 15 päevaks alates 19. detsembrist ja minu puhkuseraha keskmine brutotasu on 3110.- kr. (15päeva)
Kas on õige sellest summast kinni pidada tulumaks esimesest kroonist nii et saan kätte puhkuseraha 19. detsembril 2301.- kr. Kuna tulumaksu vaba on kinnipeetud novembri palgast.
Detsembri palk makstakse mulle välja Jaanuaris.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eeva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19157 lisas Eeva
Vastas Eeva teemas kas on õige puhkuseraha
On küll õige, sest makse arvestatakse väljamaksmise järgi. Ehk - kuna detsembris juba oli üks väljamakse, millelt arvestati 1000,- tulumaksuvaba, siis puhkuserahalt läheb tulumaks täissummalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19167 lisas anu
Vastas anu teemas kas on õige puhkuseraha
Mina arvan aga ,et tulumaksuvaba 1000.- oli arvestatud novembri palgalt,s.t maksustati novembri brutotöötasu,kuigi väljamakse on detsembris. Nüüd aga maksti detsembri puhkustasu. Sisuliselt kuna on tegemist aasta viimase kuuga ja ilmselt 10.detsembri väljamaksega on aasta maksuvaba osa 12x1000.- ära kasutatud,siis sel juhul võetakse küll detsembri puhkustasult tulumaks kohe esimeselt kroonilt. sest siis on inimese aasta tulumaks õige.oleks aasta keskel,siis saaks veel korrigeerida järgmiste kuudega,aga et detsember,siis jah otse 26%.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ülle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19213 lisas Ülle
Vastas Ülle teemas kas on õige puhkuseraha
Maksud on väljamaksete järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.