raseda töötasu

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19235 lisas mari
Vastas mari teemas raseda töötasu
Töötavad meilgi inimesed vahetustega, iga kuu tööajatabelis tuuakse välja töötunnid kokku, õhtutunnid, öötunnid, ületunnid ja kui on, siis ka riigipühal töötatud aeg. Raamatupidaja arvutab tunnihinde alusel kõigepealt põhipalga ja seejärel lisatasud.
Ja ebaõigluse koha pealt ei ole ma küll sama meelt.
Inimese loomulik magamisaeg on öö, lisatasu on kompensatsioon selle eest, et töötajal ei ole võimalik puhata öösel, kui seda veidi lihtsustatult kirjeldada.
Kas sa võiksid ehk siia kirja panna selle lause oma töösisekorraeeskirjades, mis sätestab meie poolt kõne all oleva teema? Ma ei suuda nimelt ettekujutada, et selline asi oleks tööinspektsioonist läbi läinud. Meie juures käis tööinspektor eelmise aasta sügisel ja asi, mida ta väga tähelepanelikult kontrollis oli just õhtuste ja öiste tundide eest makstavad lisatasud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • fosse
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19236 lisas fosse
Vastas fosse teemas raseda töötasu
Kulla Miina, loe ka seda artiklit siitsamast palk.ee lehelt www.palk.ee/artikkel.php?uid=211
Sealt on pärit järgnevad laused: Tööandjate hulgas on levinud arvamus, et lisatasu ei pea maksma siis, kui töötaja töötab tööajanormi või graafiku kohaselt, vahetustega või on tööle võetud ainult õhtu- või öövahetusse (näiteks valvur). See seisukoht on ekslik ega tulene seadusest.

Nimetatud kellaaegadel töötamisega kaasneb alati lisatasu maksmise kohustus, vaatamata sellele, kas töötatakse tööajanormi kohaselt või ületundidega, kas on tegemist ajatöötaja (tunni- või kuupalgalisega) või tükitöötajaga, kas töötatakse puhkepäeval või riigipühal. Lisatasu makstakse kas kehtestatud suuruses või lisatasu võrra suurendatakse põhipalka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Elina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19237 lisas Elina
Vastas Elina teemas raseda töötasu
No aga kas siis peaks nii olema et kui mul on töölepingus kirjas x tunnipalk ja kuna ma nüüd öösel enam ei ole ja olen omale päevaseid vahetusi rohkem võtnud siis peaks tasu arvestamine ju ikka selle x tunnipalga alusel olema ju või saavad nad seda tunnihinnet ka alandada, kuigi mul töölepingus ei ole märgitud et öösel või õhtusel ajal peaks teine hinne olema??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Krista
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19241 lisas Krista
Vastas Krista teemas raseda töötasu
Elina
Soovitan sul küsida Töökaitseinspektsioonist, nemad ütlevad sulle kohe mis ja kuidas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19246 lisas mari
Vastas mari teemas raseda töötasu
Lugesin Miina poolt soovitatud artiklit ja see tundus olevat küllaltki tendentslik, mõne koha pealt lausa vale.
Elinale: sinu tunnipalka ei saa vähendada. Palga vähenemine saab olla tingitud ainult lisatasude ärajäämisest. Oma tunnihindele ja äratöötatud tundidele töötatud vastava põhipalga pead ikka kätte saama.
Miinale: Loe kõigepealt palgaseadust ja alles siis kommentaare, on lihtsam aru saada, mis õige ja mis vale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • miina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19250 lisas miina
Vastas miina teemas raseda töötasu
Mari
Nagu ma juba lisasin, et meil on see tööinspektsiooniga kooskõlastatud ja seega õigeks teguviisiks loetud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.