Kas tööle ennistamine või tööraamatu kinnipidamine?

  • Aivo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19199 lisas Aivo
Tere!
Teenisin Kaitseväes 8 aastat. Mais avaldasin soovi lõpetada tegevteenistusleping omal soovil. Juulis saadeti mulle käskkiri reservi arvamise kohta. Käisin ka tegevteenistuslepingut lõpetamas Kaitsejõudude Peastaabis. Kirjutasin enda poolt alla ja kuna Peastaabi poolt ei olnud kedagi allkirjaõiguslikku, siis lahkusin. Tööraamatu unustasin võtta, kuid samas keegi mulle seda ka ei pakkunud.
Algul pakkus asi veidi nalja. Siis hakkasin juba professionaalset huvi tundma, et kuna mulle saadetakse lepingu lisa lepingu lõpetamise kohta. Keerutati siia ja sinna, kuni oktoobris julges mulle üks töötaja öelda, et minu lepingu lõpetamise lisa on kadunud. Lubati saata uus lisa, mis siis nüüd detsembris jõudis tähitud kirjaga postkasti.
Nüüd on mul tekkinud kiusatus anda Kaitsejõudude Peastaap kohtusse ning nõuda oma tööle ennistamist, kuna juriidiliselt puudub lepingu lisa tegevteenistussuhte lõpetamise kohta. Samuti on minu tööraamatut hoitud kinni juba pikka aega. Mida teha, kas asuda tuuleveskitega kohtuteele ja mis tuua aluseks, kas tööraamatu kinnipidamine või tööle ennistamine?

Lugupidamisega,

A

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19206 lisas Siiri
Arvan, et tööle ennistamise nõudmisega olete hiljaks jäänud, sest selleks oli aega 1 kuu alates päevast, mil saite teada oma õiguste rikkumisest.
Tööraamatu kinnipidamise eest võite nõuda keskmist palka kogu aja eest, mil te tööraamatut kätte ei ole saanud.
See on küll töölepinguseaduse kohaselt.
Kui tegutsete ATS-i järgi, siis on ehk asjaolud teistmoodi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Aivo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19209 lisas Aivo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.