Loll saab kirikus ka peksa :(

  • Trita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19259 lisas Trita
Tere siinviibijad!
Kuskilt ei osanud alustada, seega mõtlesin, et küsin siit nõu, kas mul üldse lootust on.
Palun ainult ärge öelge, et ma loll olen ,seda ma tean isegi :(
Seega: tehti suusõnalise kokkuleppe kohaselt tööd(mingit lepingut polnud)töö kestis 2 nädalat, nüüd hiilitakse raha maksmisest julmalt kõrvale,ilma mingit konkreetst põhjendust toomata. Lihtsalt öeldi, et und näed oma rahast.
Töötajaid oli rohkem kui üks, nii et mingi võimalus peaks ju olema, raha kätte pole keegi saanud.
Kas ma saaksin midagi veel teha? Töökaitseamet, maksuamet? Kuigi maksuametist saaksin vist ise pragada maksudest kõrvale hiilimise pärast, aga tean ,et firmas tegeletakse eriti agaralt ümbrikupalkadega (tegemist ühega juhtivatest ehitusfirmadest).
Igatahes jään vastust ootama.
Aitäh

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19260 lisas mari
Vastas mari teemas Loll saab kirikus ka peksa :(
Su asi näib halb olevat. Kui sul puuduvad otsesed (ehk kirjalikud) tõendid oma töötamise kohta ja ükski selles firmas töölepinguga töötav inimene su juttu ei kinnita, on shansid päris väikesed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19263 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas Loll saab kirikus ka peksa :(
Nagu ma aru saan on Sul saatusekaaslasi ka. Proovida ju võiks töövaidlusega - te saaksite olla üksteisele tunnistajateks sest Töölepinguseaduses päris ei välistata suusõnalisi kokkuleppeid lühemaajaliste töösuhete puhul.
Vähemalt võiksid Sa sellest oma tööandjale muuhulgas mainida.
Ka maksuamet on vist huvitatud kõikvõimalikest vihjetest pealegi on maksude maksmine enamalt jaolt nagu tööandja asi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Trita
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19281 lisas Trita
Vastas Trita teemas Loll saab kirikus ka peksa :(
Tänan Teid vastamast :)
Olen juba elnevalt tutvunud ise ka igasuguste seadustega ja põhjus miks ma sellega nõustusin oli see, et teadsin töölepinu seaduse järgi võib töölepingu,mille järgi tööde kestvus ei ületa kahte nädalat, sõmida ka suuliselt.
Kui ma nüüd tõesti õieti aru sain, siin mul ju on lootust? Need seadused on ju sõnastaud ka täpselt nii, et kui juurat õppnud ei ole, ei saa sa nendest aru :(
Töölepingngu seadus $ 28 lg 1 ????
Sain ma ikka õieti aru??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 7 kuud tagasi #19283 lisas mari
Vastas mari teemas Loll saab kirikus ka peksa :(
Sul on ses mõttes õigus, et tõesti on lubatud sõlmida suuline leping kui tähtaeg ei ületa kaht nädalat.
Aga oled Sa mõelnud sellele, kuidas oma töösuhet tõestama hakkad, selleks ei piisa ainult Sinu sõnadest, seda peab kinnitama mingigi kirjalik tõend või mõne töötaja tunnistus.
Kui suudad töövaidluskomisjonis oma töötamise selle tööandja juures ära tõestada, mõistetakse Sulle ka hüvitused välja, kui ei suuda, siis jääd tühjade taskutega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ksenia Kovaljova
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 5 kuud tagasi #26511 lisas Ksenia Kovaljova
Vastas Ksenia Kovaljova teemas Loll saab kirikus ka peksa :(
Helistage numbril 6269435(esmasp.kolmap.reede.10-12)ja küsige nõu.See on tööinsektsiooni jurist,äkki tema saab aidata!?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.