üleviimine teisele tööle, madalam palk.

  • Andres
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 6 kuud tagasi #19455 lisas Andres
Kui peale atesteerimist firma juht annab märku, et sind tuleb viia ametiredelil madalamale tööle, siis kuidas peab käituma tööandja ja kas ma pean nõustuma madalama palgaga või on mul mingeid õiguseid palk või töökoht säilitada. Atesteerimine ei läinud halvasti, kuid õeldi, et sinust on tugevamaid töötajaid. Kas pean võtma vastu koha oma seniste alluvate seas(antud firmaga töösuhet katkestada ei sooviks) ja leppima palga alandamisega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19505 lisas marge
tööandja ei saa ühepoolselt muuta midagi, mis töölepingus kokkulepitud on. kui seal on ametikoht ja palk ikka kirjas, siis see sulle ka kehtib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19516 lisas Annika
Kui ma nüüd õieti mäletan, siis peaks asi olema järgmine. Kuna palga alandamisega ja madalamale kohale viimisega kaasneb töölepingu muudatus, siis on töötajal kaks varianti, kas nõustuda ja töötada edasi talle pakutud tingimustega või lahkuda töölt ja nõuda TLS #82(kui ma nüüd paragrahviga ei eksi)alusel kahe kuu keskmise palga ulatuses hüvitist. muidugi, kui on soov saada hüvitist, peab olema ennem kindlasti tööandjalt saama paberi, mis tõestaks, et üldse töölepingut muuta taheti. Muidu pole ju millegagi tõestada, et töölepingut taheti muuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Andres
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19517 lisas Andres
Aitähh vastuste eest, kuid nüüd tekkisid uued küsimused. Nimelt kas seda hüvitist kahe kuu keskmise palga ulatuses saan vaid läbi töövaidluskomisjoni või on targem otse tööandjalt küsida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19520 lisas marge
no, ega selle annika pakutud sedusepunkti alusel see lepingu lõpetamine kerge küll ei ole. tööandja peab mittesobivust ikka päris hästi tõendama. aga kahe kuu hüvitise näeb seadus ette, nii et tööandjal on sel juhul kohus see maksta ilma küsimatagi. ka peab ta veel sind kuu aega ette kirjalikult teavitama lepingu lõpetamise soovist. kui seda ei tehta, siis veel 1 kuu hüvitis lõpparvele lisaks

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.