Väljamakstud summa tagasinõudmine

  • Töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 6 kuud tagasi #19480 lisas Töötaja
Tere! Olukord on selline: detsembrikuus maksti lisatasu välja, nüüd aga öeldi mulle, et see preemia oli mulle ekslikult makstud, et tegelikult see oli ettenähtud teisele töötajale ning järgmise kuu palgast võetakse see mult maha. Mina aga kahtlustan, et seda tehakse tahtlikult (preemia äravõtmine).
Esiteks: mul on tekkinud paar kofliktsituatsiooni juhiga.
Teiseks: tean, et mitu aastat töötanud töölistele maksti jõulupreemiat - 1000 eek (bruto). See töötaja, kes juhi sõnul pidi saama mulle makstud raha oli ka sama nimekirjas, kuid point on selles, et mulle maksti 2000 eeku (kah bruto).....
Vaatasin palgaseadust:
(1) Kui tööandja on töötajale arvutusvea tõttu maksnud palka või hüvitust ettenähtust rohkem, on tal õigus rohkem makstud summad töötajalt kinni pidada kolme kuu jooksul, arvates nende maksmise või töötaja pangakontole ülekandmise päevast, kui töötaja ei vaidle nende kinnipidamise aluse või suuruse vastu.

(2) Muudel põhjustel töötajale ekslikult makstud või tema pangakontole ülekantud summad tagasinõudmisele ei kuulu, välja arvatud juhul, kui maksmise aluseks olid töötaja poolt teadvalt esitatud valeandmed või võltsitud dokumendid.

Kas mu juhtumi puhul on tööandjal õigus raha tagasi nõudma (mina küll ei ole sellega nõus) ja kas mu mittenõustumine peab olema kirjalikult ka vormistatud?
Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 6 kuud tagasi #19482 lisas marge
paistab, et kisud vägisi tööandjaga raksu. nii, et vasrti on mineks ka, aga see selleks. arvan, et preemiate kohta oli teil kindlasti käskkiri vormistatud, et kellele ja kui palju või nt on see kollektiivlepinguga paika pandud. kui ikka kuskil kenasti vormistatud on (rääkisid mingist nimekirjast) ja seal sulle ka ainult 1000 ettenähtud on ja kõige kurvema loona teine veel jõulupreemiast ilma jäi, siis kus on sinu inimlikkus? eks seda kõike muidugi või vaielda nii ja naa, aga arvan, et raamatupidajal igati õigus see järgmine kuu kinni jah pidada. oleks veel, et ta sinu osagi tahaks ää võtta siis veel, aga ta soovib ju kinni pidada ainult selle teise inimese summa. loodan, et oled mõistlik ja saad ka teistest aru, raha tekitab siin pigem sule probleeme, kui su õnnelikuks teeb

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19501 lisas Siiri
Tööandja ei saa seda summat tagasi nõuda, sest tegu ei ole valesti arvutamisega.
Mul endal oli selline juhus, et raamatupidaja kandis töötasu vale töölise arvelduskontole. Töövaidluskomisjon ei mõistnud seda summat tööliselt välja.
Kui raamatupidaja kandis valesti summa üle, siis saab tema suhtes kasutada piiratud materiaalset vastutust kuni tema ühe kuupalga ulatuses. See oli niiöelda raamatupidaja praak ja ta peab selle summa ise tööandjale tagasi maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Reet
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19504 lisas Reet
Kuhu jääb inimlikkus.Igaüks võib eksida, et nagu kohe näpud maha OK.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19506 lisas Lille
Olen ise raamatupidajana eksinud samas asjas- kahel töötajal olid ühtemoodi eesnimed ja perekonnanimed väga sarnased. Olin palgaprogrammis isikukonto numbrid vahetusse pannud ja kuna üks samanimelistest oli töölt lahkunud, kandis programm(minu näpukas)röömsalt talle palka edasi( pank teatud summade puhul ei kontrolli saaja nime ja konto vastavust). Aga see kes valesti raha sai tuli kohe küsima, et miks ta palka edasi saab. Lahendasime selle probleemi kolmepoolselt -seda tahtsingi oma pika jutuga öelda, et raamatupidaja on ka ainult inimene, mõnikord üsna koormatud, eksimisvõimalusi tuhandeid. Ikka on natuke mõistmist ja inimlikkust vaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Siiri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19518 lisas Siiri
Tore, et te räägite inimlikkusest ja näpukatest ja bla-bla-bla.
Minul kahjuks need tunded ammu kadunud - olen pika töökogemuse põhjal aru saanud, et inimene on inimesele hunt (eriti kui asi puudutab materiaalseid küsimusi). Seetõttu jagan oma kommentaare puhtalt juriidilisest seisukohast, ilma emotsioonideta. Võtke heaks või pange pahaks!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.