fieks registreerimine

  • kristiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19536 lisas kristiina
fieks registreerimine lisas kristiina
Tere sooviks abi,kuidas ja kus saab registreerida fieks ja kui ma elanikkonna registru järgi olen Tallinnast väljas ka siis saan registreerida ka tallinnas?ja kaua see asi aega võtab?paluks kiiret abi!ette tänades....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hardi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19541 lisas hardi
Vastas hardi teemas fieks registreerimine
fie ks on lihtne registreerida, lähed maksuametisse, seal kus oled sisse registreerind, siis võta pass kaasa ja samal päeval saad tõendi et oled FIE. kui sa kuskil ei tööta, pead maksma iga kuu sotisaalmaksu, mis on 450 kr umbes, kui töötad maksab töökoht sinu eest selle, kui oled tudeng, siis pead kvartalis maksma avansilist sots. maksu, mis on umbes 300 kr. Fie peab lisaks oma tulult maksma 26 % tulumaksu niikuinii aga sealt veel 33 % sots. maksu ka, nii et kui saad 10 000, sealt maksad 6000 ära, kuigi jah kuludesse saad igasugu asju panna, kuid jah olgem ausad FIE on kõige kahjulikum ettevõte vorm.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19543 lisas Urve
Vastas Urve teemas fieks registreerimine
Tegelikult on avansiline tulumaks 693 krooni kvartalis, seda tuleb masta fiel, kui tal ei ole põhitöökohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19564 lisas Annika
Vastas Annika teemas fieks registreerimine
Ma ei tea, kas ma olen asjadest päris valesti aru saanud, aga minu arvates peab fie maksma ainult sots maksu, kui ta muidugi pole ennast võtnud käibemaksukohuslaseks. Ja sots makk on tal kvartaalne makse, mida arvestatakse 700 krooni pealt kuus 33%. Seega kord kvartalis tuleb maksta 693 krooni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19565 lisas Annika
Vastas Annika teemas fieks registreerimine
Vabandust, tulumaksu maksab ta ka muidugi kord aastas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19570 lisas molly
Vastas molly teemas fieks registreerimine
Fie ei maksa tulumaksu avansilisi makseid esimesel aastal.järgmistel aastatel tuleb maksta ka tulumaksu avanssi
15.juuni,15.sept ja 15.dets.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ülle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 5 kuud tagasi #19598 lisas Ülle
Vastas Ülle teemas fieks registreerimine
Praegu kehtiva maksukorralduse seaduse järgi saab end FIE-ks registreerida nii elukoha, kui ka tegutsemiskoha järgi. Avansiline sotsiaalmaks on 693 krooni kvartalis, mida tasutakse kvartali viimase kuu 15. kuupäevaks. Tuludeklaratsiooni järgi tuleb sotsiaalmaks maksta kasumilt, tulumaksu arvestamisel saab lisaks maha arvata veel 16800 maksuvaba tulu aastas. Kui ikka kasum on, siis FIE küll kasulik olla ei ole. Parem luua juba OÜ.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Olavi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #45966 lisas Olavi
Vastas Olavi teemas fieks registreerimine
Aga kuidas on sotsiaalmaksu maksmise tingimused siis kui lisaks ametlikule töökohale hakkan ka kakkan ka fieks ,et saada lisa tööd. Hetkel olemas ametlikult poolkohta ja saan miinimum palka? Kui tööd saab olema ainul suvel ja kui talvel ei ole lisaks fiena tööd kas siis pean ka tasuma 450 eek sots maksu kuus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #45967 lisas molly
Vastas molly teemas fieks registreerimine
vaata sa oled väga vana teema üles leidnud (2004),praegusel ajal ei ole see fie avansiline sots maks sugugi enam nii odav, kvartalis vist 2700.-
fieks olemine pole mingi odav lõbu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 2 kuud tagasi #45968 lisas imelik
Vastas imelik teemas fieks registreerimine
Olavi, siin kõik kirjas loe:
www.emta.ee/index.php?id=1670

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.