lõpparve

  • stiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20176 lisas stiina
lõpparve lisas stiina
lõpetasin 23,aprillil töölepingu poolte kokkulepel, kuid lõpparvet ei ole siiamaani saanud. mis on minu õigused ja kas ja mille järgi on mul õigus saada viivist

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20177 lisas Liis
Vastas Liis teemas lõpparve
Tööandja peab maksma iga lõpparve maksmisega viivitatud päeva eest keskmist palka, kuid kokku mitte rohkem, kui ühe kuu keskmise palga.

See tähendab et palk jookseb sul sisuliselt siiamaani (täpsemini keskmine palk, arvutatuna kuue kuu järgi)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20179 lisas molly
Vastas molly teemas lõpparve
võid pöörduda töövaidluskomisjoni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • stiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20216 lisas stiina
Vastas stiina teemas lõpparve
sain nüüd oma summast ainult pool kätte, kas mul jookseb ikka viivis nii kaua kuni kõik kätte saan. Tööandja ütles mulle ka seda et tema ei ole kohustatud mulle viivist maksma ja ei maksa ka. palju mul on muidu viivist saada kui keskmine palk on u.5000.-

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20217 lisas mari
Vastas mari teemas lõpparve
Lõpparvega viivitamise eest ei ole mitte viivis, vaid kuni lõpparve viimse sendini kättesaamiseni säilib sulle keskmine palk. Selle kätte saamiseks peaksid aga pöörduma töövaidluskomisjoni poole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20218 lisas Maie
Vastas Maie teemas lõpparve
Palgaseadus

§35. Tööandja vastutus palga maksmise või ülekandmisega viivitamise eest

Palga maksmisega või töötaja pangakontole ülekandmisega viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele või ülekandmisele kuulunud palgast.

[RT I 2001, 50, 287 - jõust. 11.06.2001]

Kui tööandja väidab, et tal pole kohustust maksta viivist, siis soovitage tal tutvuda palgaseadusega
Saadaolevad viivised saad ise välja arvestada, näit. sul on saada lõpparve 5000 krooni, seega 5000*0,5%=25 krooni iga viivitatud päeva eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • stiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20219 lisas stiina
Vastas stiina teemas lõpparve
mulle maksti nüüd pool raha ära kas mul jookseb ikka viivis edasi. tööandja ütles mulle muidu et ta ei ole kohustatud mulle viivist maksma ja ei maksa ka. kui palju mul on viivist saada kui mu keskmine kuu palk on bruto 6000.-

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • stiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20220 lisas stiina
Vastas stiina teemas lõpparve
vabandust läks natuke topelt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20221 lisas Liis
Vastas Liis teemas lõpparve
Maie võiks lugeda ka Töölepinguseadust!!!

Töölepingu seadus § 119 lg 2

Lõpparve kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga lõpparve väljamaksmisega viivitamise päeva eest, kuid mitte üle töötaja ühe kuu keskmise palga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • stiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20258 lisas stiina
Vastas stiina teemas lõpparve
kuna mul on nüüd pool raha käes, kas viivis jookseb mul ikkagi. kui ütlesin tööandjale et ta peab maksab mulle ka viivist, sain vastuseks kindla ei, kuna tema on mind koolitanud ja lasi mind kohe ära kui avalduse esitasin. et mul ei ole mingit õigust nõuda. 23 aprillil saab mul juba lahkumisest kuu aega, mis siis edasi saab, kuna ta ütles et tal ei ole raha rohkem maksta.(firma tegutseb ise edasi, kuigi võlgades).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.