Kas tööandjal on õigus mind koondada

  • Maria
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20181 lisas Maria
kui töötan firmas al.1999a.-st müüjana kuid mul pole müüjapabereid.Praegu olen lapsepuhkusel ja tööle pean minema aastal 2007.Kuni selle ajani asendab mind inimene,kellel on vastav eriala.
Sooviksin teada,kas tööandja peaks pakkuma mulle kõigepealt võimaluse minna müüjakursustele või võib ta mind lihtsalt koondada kutse puudumisel ja eelistada hoopis minu asendajat.Olen nõus kursuse maksma omast taskust ja läbima selle lapsepuhkuse ajal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ML
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20182 lisas ML
Tööandja on kohustatud SÄILITAMA töökoha lapsehoolduspuhkuse ajaks.

Seega teisel võivad olla kasvõi neurokirurgi paberid ei ole õigust sind lahti lasta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maria
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20184 lisas Maria
Jah,ma saan aru küll,aga peale lapsepuhkust kui tööle lähen,kas siis on õigus mind koondada kutse puudumisel või peab t.a. andma mulle võimaluse läbida see kursus?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ML
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20185 lisas ML
Koondamise alused on:
1. töömahu vähenemine
2. tootmise või töö ümberkorraldamine
3. varem töötanud töötaja tööle ennistamisel 4. muud juhtud, mis tingivad töö lõppemise

Enne töölepingu lõpetamist koondamise tõttu on tööandja kohustatud pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd

Tööandjal on õigus lõpetada tööleping kui töötaja ei tule toime oma tööülesannete täitmisega ehk töötaja on mittevastav oma ametikohale:
1. ebapiisava tööoskuse või tervise tõttu
2. tööandja võib töölepingulõpetada ka siis, kui töötajal puudus dokument (SH KTSETUNNISTUS), mille olemasolu on vastavale tööle lubamise kohustuslik eeltingimus;
3. töötaja ei täienda erialaseid teadmisi , kui see on tööks vajalik ja tööandja on talle selleks tingimused loonud vastavalt kokkulepitud korrale.

Oma praktikast võin ma öelda, et võim on siiski tööandja käes, kui tahetakse töötajast lahti saada, siis varem või hiljem ka saadakse. Kui seda läbimõeldult teha, siis ei aita ka töövaidluskomisjon ega kohus.

Kui Sa oled nõus läbima koolituse lapsehoolduspuhkuse ajal ja ise selle eest maksma, siis miks Sa seda ei tee, vaid ootad kuidas reageerib tööandja, ega ükski kursus mööda külge maha ei jookse, kuid võib tõsta Sinu taset ja konkurentsivõimet tööturul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • fosse
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20201 lisas fosse
Koondada saab töökohta, mitte inimest. Kui töökoht koondatakse, ei saa sinna sama ametinimetusega kedagi asemele võtta.Inimesega lõpetatakse tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.