tööleping

  • kaisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20205 lisas kaisa
tööleping lisas kaisa
Ülemus kavatseb hakata töölepinguid koostama ja ütles,et paneb töölepingusse kirja punkti, et ta ei maksa riigipühal tehtud töö eest lisatasu, kuna töötame graafiku alusel. Kas on tõesti võimalik niimoodi lepingut koostada, kuigi seadus näeb ette,et ta peab maksma vähemalt topelttasu? Kas selline punkt lepingus üldse lubatud on? Ja teine küsimus on selline, kas võib panna lepingusse kirja päevastele ja öistele töötajatele ühesuguse tunnihinna ja öistele lisaks märkida, et öine lisatasu kuulub selle hinna sisse?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20212 lisas molly
Vastas molly teemas tööleping
Palgaseadus §12-§23 töötasustamine eritingimustes
§16 (1) riigipühal tehtud töö eest makstakse vähemalt kahekordselt,olenemata sellest, kas tööatati graafikukohaselt või graafikuväliselt
(2) kui vahetus algab riigipühaeelsel päeval ja lõpeb riigipühal või algab riigipühal ja lõpeb riigipühajärgsel päeval,tasustatakse tööd sellises vahetuses nagu riigipühal
(3)töötaj soovil võib tööandja hüvitada riigipühal graafikuvälist töötamist vaba aja andmisega tööl oldud aja ulatuses.Sel juhul tasustatakse riigipühal tehtud tööd nagu tööd tavalisel tööpäeval.
Kui päevane ja öine töö on ühe hinnaga kuidas siis öine samal ajal saab sisaldada öötöö lisatasu.Loe palgaseaduse §17 jne.
Kõigepealt aga panegi oma ülemusele palgaseadus,ette las loeb läbi, enne kui ise hakkab seadusi tegema.Kui ta sellised punktid tahab lepingusse sisse panna, kas on kindel,et inimesed sellisele alla kirjutavad.Väga suur tööpõld töövaidluskomisjonil sel juhul ja kui inimesed hakkavad sinna pöörduma,siis läheb see asutusele väga kalliks maksma.Antud juhul on seadus töövõtja poolt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kadri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 2 kuud tagasi #20257 lisas kadri
Vastas kadri teemas tööleping
mul on sarnane probleem.
aprillis olin tööl kahel riiklikul pühal ning ei saanud topelt palka ja ei makstud ka õhtuste ja öötundide eest.
läksin küsima, et miks nii. mulle vastati, et lepingus on kirjas, et õhtused ja öö tunnid lähevad põhipalga hulka ning neid ei arvestata.
aga riiklike pühade kohta ei saanudki vastust.
naljakas?
mis ma edasi saaksin teha?
väikseid nõuandeid?
tahaks siiski vähemalt riiklike pühade aeg töötatud aja eest tasu kätte saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.