Ikka see töövõtuleping

  • olen segaduses
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20280 lisas olen segaduses
Ikka see töövõtuleping lisas olen segaduses
Näide: kui sõlmida inimesega töövõtuleping summale 6000kr. Kuidas arvutatakse sellelt maksud ja kuidas kirjendatakse?
Võlaõigusseaduse loengul seletas jurist, et see summa, mis on töövõtulepingus töötasuks kirjutatud, selle summa peab ka inimene kätte saama. Tööandja maksab ise kõik maksud. Kui väljamakstavat summat vähendatakse tkm (1%) ja tm (26%) võrra, siis on tegemist puhtalt töölepinguga.

Kui võtan aga kätte E.Leppiku raamatu "202 majandustehingut raamatupidamises", siis seal on toodud näide 137, kus töötajale väljamakstavalt 6000 kr on ikkagi kinnipeetud 60 kr töötuskindlustusmaksu ja 1560 kr tulumaksu. Inimene saab kätte 4380 kr.

Palun kirjutage, kuidas asi siis tegelikult on...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20281 lisas mari
Vastas mari teemas Ikka see töövõtuleping
Töövõtulepingu alusel saab inimene ikka palka, millelt võetakse maha kõik maksud seaduses ettenähtud korras.
Palga maksmise osas erinevad tööleping ja töövõtuleping vaid selles mõttes, et töölepingu alusel töötava inimese palgapäevad on määratud ettevõtte töösisekorraeeskirjadega, kuid töövõtulepingu alusel töötav inimene saab oma palga kätte peale töö üleandmist töö tellijale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annabel küsib marilt
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20368 lisas annabel küsib marilt
Vastas annabel küsib marilt teemas Ikka see töövõtuleping
aga kuidas toimida, kui töövõtuleping on näiteks kolme kuu jooksul sõlmitud aga inimene tahab ka vehepeal palka juba tehtud osalise töö eest. Kas palga maksmine toimub ainult 1 X või võib seda vastavalt töötaja soovile ka teha osalise tehtud töö eest ja siis ka maksud kinni pidada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20370 lisas mari
Vastas mari teemas Ikka see töövõtuleping
Kui töövõtuleping on sõlmitud nii pikaks ajaks, siis on mõtekas töö vastu võtta mitmes etapis ning iga etapi eest eraldi maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.