Segane olukord

  • Bam
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20440 lisas Bam
Segane olukord lisas Bam
Tere!

Olukord järgmine: töötasin eelmisel suvel lepinguga. Tööandjal tekkisid likviidsusprobleemid ja ta jäi palga maksmisega väga hiljaks. Augusti keskel lõpetasime poolte kokkuleppel töölepingu, ta kohustus mulle maksma lõpparve. See oli 1,5 kuu saamata palk siis. Kuna mul endal oli tol ajal raha küllaga, ei viitsinud ma ebameeldivat suhet sonkida ja sinna see saamata lõpparve jäigi. Ilmselt ülemus ka unustas selle oma sebimiste tõttu.
Nüüd helistas ta ükspäev, ja kutsus tööle, kui ma veel nõus olevat sest hädasti on vaja. Lubas vana palga kohe ära maksta jne. Läksingi.
Nüüd on juba päev tähtajast möödas aga vana palka pole ikka saanud, samas olen talle seda iga päev meelde tuletanud. Ta kogu aeg lubab.
Kas peaks asja sinnapaika jätma ja tööle enne mitte minema, kui raha kätte pole saanud? Olen jõudnud töötada kaks päeva, uut lepingut veel pole ja samas võin kahe päeva palgast ka loobuda, peaasi et vana raha kätte saaks.

Teine küsimus: oletame, et ta jätabki maksmata. Sel juhul tuleb minna töövaidluskomisjoni. Mul peaks kõik dokumentaalselt korras olema. Kas oleks mõistlik saamata palgale ka viivis juurde küsida või on kaks korda suurema summa temalt kättesaamine kaks korda väiksem?
Millised on reaalsed vahendid, millega tööispektsioon saab tööandjat sundida palka välja maksma?

Ette tänades, Bam

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maiken
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20441 lisas Maiken
Vastas Maiken teemas Segane olukord
soovitan sul siiralt töökaitseinspektsiooni helistada - nad seletavad ja aitavad meeleldi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20449 lisas mari
Vastas mari teemas Segane olukord
Sellises olukorras soovitan ma sul tuletada tööandjale meelde, et välja maksmata lõpparve tähendab töövaidluses kogu selle aja eest, mis jääb töölepingu lõpetamise ja töövaidluskomisjoni otsuse vahele, keskmise palga maksmist. See läheb talle kindlasti tunduvalt rohkem maksma, kui pooleteise kuu palk. Palga nõue nimelt ei aegu.
Aga teisalt ei saa ma küll hästi aru kuidas saab nii ükskõikselt saamata palka suhtuda, isegi kui raha on küllalt. Kui palk on maksmata, siis on maksmata ju ka maksud riigile, ehk haigekassa, maksuamet ja ka pensionifondid ei saa oma summasid kätte ja see peaks ju küll olema igale inimesele oluline, kas tal haigekassas kindlustus on ja et tema riikliku ja vabatahtliku (või kohustusliku) pensioni osak suureneb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.