Töötajavaenulik tööleping, mis algselt kokku lepitud teisiti

  • Diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20467 lisas Diana
Leppisime tööandjaga kokku palga 10000 krooni bruto. Tema koostatud töölepingus on aga palgainfo oluliselt moonutatud, kus on kirjas kõikvõimalikud karistuspunktid, mis sätestavad ettekirjutatud müügiplaani mittetäitmise korral kuni 1/3 palgast kinnipidamist. Sh lasub ka vastutus klientide eest, kui viimased ei tasu ettevõttele lepingu järgi aegsasti või jätavad hoopis maksmata, tuleb töötajal maksta selle eest "trahvi" kuni 50% palgast, mis jääb palgapäeval lihtsalt saamata! Minu teada on põhipalk fikseeritud summa, mis tuleb välja maksta igal juhul? Me ei ole töölepingut allkirjastanud, kuid olen juba üle kuu aja ettevõttes töötanud ja palka pole saanudki, sest leping on allkirjastamata. Ma ei saa alla kirjutada töölepingule, mille sisu tundub olevat vastuolus Töölepinguseadusega. Nüüd, viimase palgaläbirääkimise tulemus on selline, et tööandja räägib palga suurusest miinimumpalgana! St esmalt tema pakutud 10000 bruto on langenud miinimumpalga tasemele. Et ülejäänud palgaosa moodustub lisatasudest. Mida siis nüüd teha? Kas on võimalik saada kusagilt juriidilist nõu, mille eest palgata jäänud inimene ka maksta suudaks? Juristi nõuandetund on teadagi kallis. Kui me pole töölepingut allkirjastanud ja ma olen ettevõttes töötanud kuu aega, milline tööleping siis aluseks võetakse, kui me peame läbirääkimisi, mis seni kokkuleppeta ja tingimused tööandja poolt pealesurutud ning seadustega vastuolus. Nüüd lisaks kõigele olen haigestunud ja teist päeva töövõimetuslehel. Pole teada, mis palganumbri esitab tööanndja Haigekassale. Töötan ettevõttes marketingijuhi kohal. Ei ole ju mõeldav, et vastava kõrgharidusega spetsialist saab oma töö eest miinimumpalka. Seda enam veel, kui esmalt on kokku lepitud teisiti. Tänulik kõikvõimaliku asjakohase info eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20468 lisas mari
Selliseid palgast kinnipidamise punkte ei tohi rakendada.
Kui sul on olemas tööandja poolt koostatud töölepingu projekt, siis võiksid sellega pöörduda töövaidluskomisjoni ja nõuda maksmata palga väljamaksmist, sest töölepingu puudumine ei tähenda veel, et töötajale võibki jätta palga maksmata.
Oled sa kontrollinud, kas tööandja on sind ikka haigekassas arvele võtnud? Ja kui ta ei ole sulle palka maksnud, siis ei ole ta ju ka sinu eest makse maksnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20469 lisas Liis
Kas tööandja poolt on antud leping allkirjastatud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20470 lisas diana
Tänan vastuse eest, mari.
Tööandja lubas, et raamatupidaja võtab mind tänasest Haigekassas arvele. Palka ei ole ma tõepoolest sentigi saanud veel. Töölepingu projektis seisab punkt, et palk makstakse viie päeva jooksul, kuni 5-nda kuupäevani (mis on samuti seadusega vastuolus - palgamaksmise kuupäev peab minu teada olema konkreetselt fikseeritud). St tal on veel aega maksta seda mulle ka homme (5.juunil), kuid kindlasti ei maksa ta esmalt kokkulepitud 10000-ndet, nagu seisab mustvalgel töölepingu projektis. Samas on projektis müstilised müügiplaani numbrid, mille täitmatajätmisel kärbib tööanndja minu palka 1/3-ndiku võrra. Nüüd ma ei teagi, millist palgasummat ta silmas peab. Kõik on liiga segane. Palusin esitada mulle viimse kahe aasta müügiaruanded, mille järgi saan näha, kas minult nõutav on ka reaalset saavutatav. Mulle pole neid aruandeid näha esitatud. Mulle, kui müügiga tegelevale ja selle eest vastutavale töötajale peaksid olema müügiaruanded avalikud.
Sotsmaksust ma tööandjaga rääkisin, et tal tuleb see maksta. Ta küsis vaid, millal minu eest viimati sotsmaksu maksti ja kas mul on veel eelnevalt kehtiv Haigekassa ravikindlustus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20471 lisas diana
Tööleping on allkirjastamata. On vaid lepingu projekt, mille üle me läbirääkimist meilitsi peame. Mina tõin välja töölepingipunktid, mida ei saa aktsepteerida ja mis on seadustega vastuolus ning lisasin neile omapoolsed kommentaarid. Tema täiendas seda kõike oma kommentaaridega, mis loomulikult on paindumatud ja aina hullemaks lähevad, kui tuua näiteks 10000 krooni suuruse brutopalga langemist miinimumpalgale. Esmane palganumber on kirjas 100000 krooni bruto + tulemuspalk (% müügist). Nüüd ütitab ta mulle selgeks teha, et mu palk on miinimumpalk ja ei tõuse ka tulemuspalgaga üle 10000 krooni bruto! Et tema pidas silmas palga äramärkimisel kõrgemat määra, mitte alammäära. Kuid Läbirääkimise käigus oleme jõudnud jutuga miinimumpalgani. Mulle endale tundub selline palgavaidlus täiesti mõttetu - me ei jõua kuhugi. Viimane, mis ta teatas oli see, et saatis oma lepinguversiooni koos minu- ja temapoolsete kommentaaridega oma juristile (minu teada ta isale). Kui tegemist on juristiga, peaks ta vastuolusid kohe märkama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20472 lisas diana
Vabandust VIGA:
Esmane palganumber on kirjas 10000 (kümme tuhat) krooni bruto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20473 lisas diana
Pole ka saanud ühtegi palgateatist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20474 lisas Liis
Palgateatist ei saa Sa automaatselt, vaid tööandja peab andma töötaja nõudemisel.

10000 kr 2480 kroonile palga viimine on ebaseaduslik palga vähendamine. Pöördu töövaidluskomisjoni või küsi täpsemat nõu tööinspektsiooni juristidelt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20475 lisas mari
Sinu eelnevast vastusest selgub, et haigekassas on "unustatud" sind arvele võtta. See tähendab, et sinu haiguslehe peab väljamaksma tööandja, sest tagantjärele arvele võtta ei saa ja kindlustuse jõustumine võtab samuti aega (7 või 10 päeva).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20481 lisas annaliisa
Kuni tööleping on allkirjastamata on see tühipaljas paberilipakas! Seaduse järgi peab maksma palka mitte vähem kui kehtiva alampalgamäära. Ülejäänud on juba kokkuleppimise küsimus - nii, et kiiresti kokkuleppele jõuda on ka töötaja huviks. Palgasüsteemid aga kehtestab oma ettevõttes ikkagi tööandja mitte töötaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.