Töötajavaenulik tööleping, mis algselt kokku lepitud teisiti

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20482 lisas mari
mina olen seisukohal, et ka suusõnaline kokkulepe on kokkulepe ja kui ikka on enne tööle asumist kokkulepitud palgas, siis on töötajal õigus seda palka ka saama hakata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20485 lisas diana
Aitäh Liis, et arvamust avaldasid. Seda ma mõtlesingi, et kust ma saaksin professionaalset nõu? Kas tööinspektsiooni juristid on odavama teenustasuga, kui muud õigus- või advokaadibürood? Sooviksin saada asjakohast nõuannet ka sel juhul kindlasti, kui TVK-sse avalduse esitan, sest ma tahan olla kindel, et ma nõuan õigeid asju. Samas on kadunud soov jätkata töötamist praegusel töökohal, usaldust ei ole. Tänan ka Mari-Liisi kommentaari eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mimmi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20486 lisas Mimmi
Üldiselt loen seda asja siin ja mina nagu lahendust näen ainult ühes - sellest tööst küll asja ei saa seal kui nii palju energiat kulub töölepingu kokkuleppe saavutamiseks. Kuna töölepingut ei ole, siis kehtib suusõnaline tööleping. Ehk de facto on sinu töötamine selles firmas tõendatud (tunnistajad jms). Samas ei ole kuidagi tõendatud mis palga eest sa seal selle kuu oled töötanud. Miinimumpalk vähemalt, sest vähem ei saa. Muud aga mitte, ka tlp projektid, e-mailid ei tõesta midagi. Sellisele lepingule ära küll alla kirjuta, mida sa kirjutad - need võivad küll olla mitte eetilised kuid kui sa nendega nõustud, siis nii ka jääb. Pärast võid vaidlustada kohtus kui viitsid.
Minu soovitus hetkel - ürita pangaülekandega kätte saada eelmise kuu palk ilma lepingut sõlmimata. Misiganes summa see ülemus siis kannab. Siis on sul tõendatud töötamine ja selle eest ka palga saamine. Kui ülemus ei maksa eelmise kuu palka välja, väites, et tlp ei ole, siis on sul töövaidluskomisjonist nõuda ainult miinimumpalka.
Ja ära unusta, et kui ei ole tlp, siis tegelikult ei ole sinul ka kohustust tööd teha talle.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20491 lisas diana
Kas keegi oskab palun nimetada mõnd linki internetis või muid kontaktandmeid Töökaitseameti või muu taolise kohta, kust saaksin (töölepingu suhtes) juristi konsultatsiooni kohta infot uurida või küsida. Tänan teid kõiki: kommenteerijaid, arvamuse avaldajaid ja nõuandjaid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20492 lisas mari

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20493 lisas diana
Aitäh, mari, kuid seal seisab inf:
Tööinspektsioon ei osuta õigusabi!

Kust võib saada odavamatlt õigusabi, kui advokaadi-või õigusabibüroodes?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20494 lisas mari
Ma teiste inspektsioonide kohta ei oska ütelda, kuid Tartu Inspektsioonis on jurist olemas ja minu teada on temalt ka võimalik nõuannet küsida. Helista sinna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20524 lisas k
tööinspektsioonist saad sa töövaidluskomisjoni kontaktid teada. isiklikult soovitan sellise kummalise firmaga suhted lõpetada, isegi kui te saate lõpuks mingile kokkuleppele, siis selliste firmade puhul kipuvad asjad ajapikku ikka hullemaks minema-siis hakkadki korra kvartalis mööda tööinspektsioone käima. milleks oma närve ebavajalikule kulutada. kui oled kvalifitseeritud turundusspetsialist, siis mulle näib, et tööpakkumisi on praegu turul piisavalt. edu sulle!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • diana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20557 lisas diana
Aitäh kõigile, kes kaas mõtlesid ja/ning nõu andisd :) Sain juba TVK kontaktandmed ja ka vormi, kuidas TVK-le avaldust esitada, sh nõutvad tõendid ja dokumendid. Ega paremat nõu polegi vist enam loota.
Edu teilegi kõigile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20558 lisas mari
anna siis hiljem teada kuidas läks. Edu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.