puhkusekompensatsioon

  • tõnu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20487 lisas tõnu
puhkusekompensatsioon lisas tõnu
Tere. Tahan töölepingut lõpetada aga mul on küsimusi puhkusekompensatsiooni kohta. Nimelt olen firmas töötanud 3 aastat ja selle aja jooksul olen puhanud 2x14 päeva. Seega peaks mul olema õigus kasutamata jäänud 56 puhkusepäeva eest saada puhkusekompensatsiooni. Probleem on aga selles, et palk on mul langenud viimase poole aasta jooksul 1/4 võrra. Kas puhkusekompensatsiooni arvestatkse selle viimase 6 kuu alusel või iga perioodi kohta eraldi? Ja üks küsimus veel. Nimelt selgus, et viimased 4 kuud on palk olnud mitteametlik ja nüüd väitis tööandja mulle, et seda viimast mitteametlikku 4 kuud ei arvesta ta üldse?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20488 lisas mari
Vastas mari teemas puhkusekompensatsioon
Millisel põhjusel su palk langes? Kas sind viidi madalamalt tasustatud tööle üle? Sellisel juhul pidi üheks kuuks säilima senine töötasu.
Kuidas saab olla viimaste kuude palk mitteametlik, kas tööandja on vahepeal su omatahtsi töölt vabastanud? Või maksis ta sulle ametlikult vaid miinimumi järgi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tõnu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20489 lisas tõnu
Vastas tõnu teemas puhkusekompensatsioon
1/4 palgast oli vormistarud nii öelda lisatasu ehk preemiana (8000 põhipalk ja preemia kuni 2000). Töökohustustes mingeid muutusi ei olnud. Firmal lihtsalt "rasked ajad". Töölt mind vabastatud ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #20565 lisas k
Vastas k teemas puhkusekompensatsioon
kas kogu palk oli mitteametlik või, siis ilmselt ei makstud ka sots maksu-oled kontrollind, kas kindlustus kehtib veel.
puhkusetasust nii palju, kui ametlikku väljamakset viimasel 4 kuul polnud (haigus, palgata puhkus vms), siis arvutatakse puhkusetasu nende kahe kuu alusel st rahas sa ei kaota, ainult kui vormistada palgata puhkus, siis puhkust nende nelja kuu eest ei saa so siis 9 päeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.